Nis edhe në Lezhë vaksinimi i mjekëve dhe të moshuarve
04/03/2021 13:07

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ishte në Lezhë ditën e sotme për të parë nga afër procesin e vaksinimit të të moshuarve. Teksa i uronte të moshuarve “shëndet”, ndërsa listat e personave që do të vaksinohen ditën e sotme janë përgatitur nga mjekët e familjes. Ministrja Manastirliu bëri me dije se rreth datës 15 do të vijë dërgesa e radhës me 8 mijë vaksina nga Pfizer. “Ne po vijojmë në të gjithë qendrat e vaksinimit. Kemi arritur mbi 15 mijë vaksnime. Besoj që do ecim më shumë me ardhjen e serive të tjera që presim nga Covaxi, që besoj në dy javët e para do të ketë ardhjen e serisë së parë. Gjithashtu nga Pfizer që data 15 do të jetë dërgesa e radhës, rreth 8 mijë vaksina ndërkohë po kombinojmë punën edhe për dozën e dytë”, tha Manastirliu duke theksuar sërish se me vaksinat AstraZeneca do të vaksinohen mësuesit.

Top News – Miliarda plehra mbulojnë Ishullin/ Datojnë që prej viteve 80’ dhe 90’
16/04 22:40
Top News – I penduari i operacionit “kompleks’/ KushI bënte pazaret për atentatet mafioze
16/04 22:11
Top Channel/ “Me ju përpara do të ndryshohet”, socialisti deklaron votën për Bashën
16/04 21:58
Top News – Armët e trazirave të vitit 1997/ Ende jashtë depove, Shqipëria rrezikon shumë
16/04 21:55
Top Channel/ Basha me banorët e Vaqarrit: Me 25 prill me votën do të ktheni autonominë vendore
16/04 21:49
Top Channel/ Balla në Labinot Fushë: Votoni Partinë Socialiste për të vazhduar zhvillimin e vendit
16/04 21:30
Top News – 600 mijë euro për një kabinë plazhi/ Qetësia që kërkojnë të pasurit në Britani
16/04 21:22
Top Channel/ Balla: Miqtë europianë mbështesin të ardhmen europiane të Shqipërisë dhe kryeministrin
16/04 20:48
Top Channel/ Prezantimi i projektit të portit të Durrësit, Alabbar: Moment historik!
16/04 20:47
Top Channel/ Masterplani i Portit të Durrësit/ EMMAR prezanton projektin për transformim
16/04 20:17
Top News – Pas 30 vjetësh, risi në zgjedhje/ Identifikim elektronik në 5199 qendra votimi
16/04 20:14
Top News – Të huajt me sytë nga Shqipëria/ Zgjedhjet, deklaratat e para në 26 prill
16/04 20:13
Top News – Ishte apo jo e pritshme…! Bien ndjeshëm infektimet me covid 19
16/04 20:12
Top Channel/1 shekull nga vizita e Godard.Personaliteti francez që u prit me ceremoni në Gjirokastër
16/04 19:59
Top Channel/ Bombë vëllait të ish-gjyqtarit, tritol në shtëpinë e të afërmit të gjyqtarit Ndreca
16/04 19:57
Top Channel/ Shqipëria, 942 mijë ton perime. Në vendet e para në rajon për prodhimet bujqësore
16/04 19:54
Top Channel/ Fushata ndihmoi biznesin. Partitë morën me qera dyqanet e mbyllura nga kriza
16/04 19:51
Top Channel/ Organet që dëmtoi covidi/ Të infektuarit, 10 vite më të plakur për shkak të pasojave
16/04 19:49
Top Channel/ Masterplani për portin turistik të Durrësit, pritet prezantimi i projektit
16/04 18:37
Top Channel/ Balla takim me banorët e Polisit: Votimi për Ilir Metën është anti kombëtar
16/04 18:06