Ndoka e Shehi në listat e PD/ Arrihet marrëveshja. Kreu i PDK në Shkodër, Shehi në Tiranë
14/01/2021 15:23

Partia Demokratike po mbyll marrëveshjet me aleatët tradicionalë për zgjedhjet e 25 prillit. Pas Agron Dukës, ishte radha e demokristianit Nard Ndoka dhe kreut te LZHK Dashamir Shehi per te siguruar paraprakisht nje vend te sigurte ne Kuvendin e ri. Pakti i ri duket se e ka bazën tek vendimi për djegien e mandateve ne 2019. “Praktikisht e kemi mbyll në bazë të asaj që ka qenë marrëveshje që 5 kryetaret e partive dolën nga Parlamenti duke djegur mandatet dhe do futen sërish në Parlament. Unë do jem në Tiranë”, tha Shehi. “Do kandidoj në qarkun e Shkodrës ku kam kandidat në gjithë historinë time politike. Nuk është luksi për të kërkuar përtej mundësive tona apo ato çfarë përfaqësojmë, por për të dhënë kontributin tonë për largimin e kësaj mazhroanca “, tha Ndoka. Opozita nuk ka më dilema, ajo do dalë me dy lista në zgjedhje, njëra e LSI dhe tjetra e PD-së. Aleatët historik të demokratëve ndihen me komod ne listën e Partisë Demokratike. NDOKA- LSI me partitë e tjera edhe të së majtës të jetë një grupim dhe PD me aleatet tradicionalë të jetë grupim tjetër. “Nuk shoh sakrilegj nëse do ketë parti që do i afrohen LSI- së ne do kemi me LSI një marrëveshje të madhe që do vijoje dhe pas zgjedhjeve”, tha Shehi. Negociatat te cilat po zhvillohen në selinë blu mes demokratëve dhe republikanëve duken të vështira, pasi Fatmir Mediu kërkon vlerësim të peshës elektorale për renditjen e kandidatëve në fletën e votimit.

Top News – 30 vjet nga eksodi masiv…!/ Rama, një vizitë në Itali në 5 dhe 6 mars
16/02 17:05
“S’ka propagandë!” Rindërtimi/ Rama i kërkon këshilla të moshuarit: Kush leu, mendjen e vetë pëlqeu…
16/02 09:38
Rama inspekton punimet në Durrës: Nis rindërtimi i pallateve me dëmtime të rënda DS4
15/02 18:17
Top News – KQZ regjistron PSD-në/ Tom Doshi nuk është kryetar partie
15/02 16:05
Kuvendi heq taksën e kromit/Rrëzohet dekreti i presidentit që kundërshtonte heqjen e rentës minerare
15/02 15:45
KQZ regjistron PSD pa Tom Doshin/ Ndryshon dokumentacionin për një germë, por edhe kryetarin
15/02 15:42
Top News – ‘Renta’, Meta rrëzohet në parlament/ Pandemia, financat zerojne renten per minierat
15/02 14:43
Top News – Kapitull i ri për Kosovën/ Liderët shqiptarë urojnë Albin Kurtin
15/02 14:10
Top News – Balla uron Albin Kurtin për fitoren/ ‘Zgjedhjet në Kosovë, një festë e demokracisë’
15/02 12:54
PS do kërkojë vetting politikës/ Projekti në programin e ri për mandatin e tretë
12/02 15:23
Veliaj, akuza për PD dhe LSI/ “Po kandidojnë të larguarit nga Vettingu në drejtësi”
12/02 15:20
Vota e emigrantëve,PS:Balla fajëson opozitën për dështimin e mundshëm tw identifikimit elektronik
12/02 15:19
Top News – Programi i PD për turizmin/ Basha-rritje 15 % të numrit të turistëve çdo vit
12/02 12:54
Programi i mandatit të tretë. Synimet e PS në ekonomi, arsim, bujqësi, shëndetësi dhe infrastrukturë
11/02 15:39
Ikin nga LSI tek PS/ Veliaj u jep kartën e anëtarësisë socialiste
11/02 15:24
“Ikëm nga LSI, na tradhëtoi”/120 anëtarë të LSI-së në lagjen Kombinat, kalojnë me Partinë Socialiste
10/02 15:28
Kryemadhi përplaset me policinë/ Organizoi takim elektoral në Elbasan
10/02 15:20
Top News – Rritje e numrit të turistëve të huaj/ Plani i PD-dyfishim i vendeve të punës
10/02 13:00
Top News – ‘Mos u bëni ushtarë të Taulantit’/ Monika Kryemadhi sherr me policinë në Elbasan
10/02 11:29
Shkel rregullat anticovid/ Monika Kryemadhi përplaset me policinë që shkojnë ta gjobisin
10/02 11:20