Kitesurfing në Darëzezë/ Të apasionuarit e sporteve të ujit argëtojnë pushuesit
08/08/2020 20:08

Bregdeti i Darëzezës është shdërruar në bregdetin më të preferuar për të apasiouarit me sportet e ujit. Artur Sulejmani adhuron disa prej tyre, por më të preferuar ka sportin e kitesurfing-it. I favorizuar edhe nga kushtet e mira që ofron bregdeti i Darëzezës për këtë lloj sporti, ai vjen thuajse çdo ditë për të ushtruar me orë të tëra pasionin e tij. Veç kënaqësisë që ai merr gjatë rrëshqitjes mbi ujë, ndonëse dallgët nuk janë të vogla, me veprimet e tij në kitesurfing, Arturi dhuron spektakël edhe për pushuesit në plazhin e Darëzezës. Ndonëse është ndodhur disa herë në situata të vështira, adrenalina që ai merr nga kitesurfing është shumë e madhe.

Kukësit i ikin titullarët/ Gega: Kemi gati zëvendësimet e 10 lojtarëve, presim nisjen e sezonit
29/09 19:49
FSHF, mbledhje për kampionatin/ Diskutime për fillimin pas bojkotimit nga klubet
29/09 13:02
Top News – ‘Eksod’ të Kukësi/ Largohen dhe Musta e Obanor
28/09 21:07
Liga vijon me “avazin”/ Protestë, jo futboll as këtë javë
27/09 20:03
Kur do nisë kampionati i futbollit/ Federata dhe liga superiore japin qëndrimin e tyre
26/09 16:26
VAR vjen në Tiranë/ Arbitrat dhe asistentët e Superligës fillojnë testet me sistemin e ri
23/09 19:59
Top News – Hije dopingu/ Turi i Francës, hetime në Marsejë
22/09 17:04
Top News – Superkupa evropiane/ Bayern, tifozët kryejnë testet covid
22/09 17:03
Top News – Suarez te Atletico! Bartomeu frenon operacionin
22/09 16:59
Kur do të fillojë Superliga? Ekipet e futbollit do të ndryshojnë listën e kërkesave për qeverinë
21/09 16:56
Kampionati nuk filloi/ Ekipet dolën në fushë dhe bënë protestë
19/09 19:57
Sot s’ka futboll, vetëm protestë/ Në “Selman Stërmasi” ekipet nuk do të ndeshen
19/09 16:17
Ndeshja në Elbasan nuk do zhvillohet/ Nuk janë në dhomat e zhveshjes
19/09 16:16
Në Fier ka vetëm protestë/ Apollonia dhe Bylis nuk do të ndeshen sot
19/09 16:15
Bojkot, Skënderbeu-Vllaznia/ Në stadium nuk janë ekipet për të nisur ndeshjen
19/09 16:15
Futbolli me dy kontrata/ Sinan Idrizi: Absurde të mos paguhen taksat, bojkoti pa arsye
18/09 19:59
Kukësi përballë Wolfsburg/ “Ujqërit” zbarkojnë në “Air Albania”
17/09 20:03
Top News – Ish presidenti i IAAF/ Dënohet me burg për korrupsion
16/09 21:12
Përballjet në Europa League/ Teuta-Granada dhe Kukësi-Wolfsburg luajnë të enjte
16/09 20:08
Vedat Muriqi: Tares i dhashë besën/ Sulmuesi kosovar shkon te Lazio: Goli i parë do të jetë për Shqipërinë
16/09 20:07