Hipokrati – Qëndrimi i Hetem Ramadanit për Pandeminë Covid-19 – 23.05.2020
23/05/2020 19:00

Ne studio me Erjona Rusi dhe te ftuarin Z.Hetem Ramadani, aplikues I mjekesise alternative, do te ndalemi pikerisht tek mbi masat e marra per karantinimin ne ditet e izolimit gjate pandemise. Gjithashtu sesi ndikon ne gjendjen emocionale dhe sociale veteizolimi.Disa keshilla sesi mund te forcojme imunitetin ne jeten e perditshme ne ushqimet dhe regjimin ushqimor. Si ndikojne frutat dhe perimet dhe sesa e nevojshme eshte per nje imunitet te forte suplementet ushqimore si vitamina C dhe D. Vitamina C është një antioksidues që zakonisht ne gjuhen mjekesore quhet acid askorbik. Kjo vitaminë është një aleat i fuqishëm i sistemit imunitar për të luftuar sëmundje të ndryshme si gripi, problemet e shfaqura gjate shtatzanise, sëmundjet e syve, të zemrës, etj. Duke qenë një antioksidant, vitamina C luan një rol të rëndësishëm në shtyrjen e procesit të plakjes, pasi lufton radikalet e lira dhe mban të reja indet e lëkurës. Vitamina C ndikon pozitivisht në parandalimin e skorbutit, një sëmundje që vjen pikerisht nga mungesa e vitaminave. Gjithashtu, falë saj, lufta kundër anemisë mund të bëhet më efektive dhe infeksionet urinare shërohen më shpejt. Vitamina C ndikon pozitivisht në prodhimin e hemoglobinës dhe rruazave të kuqe të gjakut, duke e bërë më të lehtë shërimin e plagëve. Vitamina C favorizon përthithjen e substancave ushqyese, por edhe të preparateve farmaceutike si acidi folik, apo hekuri. Ju mund ta gjeni atë në në frutat dhe zarzavate, veçanërisht në frutat e freskëta si: portokalle, mandarina, pjepër, banane, pjeshkë. Po ashtu ate e gjeni tek domatet dhe specat, tek perimet me gjethe jeshile si: spinaqi, lakra, lulelakra dhe brokoli. Për shumë njerëz, një portokall, një racion me luleshtrydhe, speca të kuq apo brokoli, ofron një dozë të mjaftueshme të vitaminës C. Specat janë burim shumë i mirë i vitaminës C. Duhet t’i përfshini në regjimin tuaj ushqimor.

Hipokrati – Siguria Ushqimore në Shqipëri – Emision i plotë – 04 Korrik 2020
04/07 19:31
Hipokrati – Siguria Ushqimore – Uji Dukat – 4 Korrik 2020
04/07 19:30
Hipokrati – Shenjat klinike të një helmimi ushqimor – 4 Korrik 2020
04/07 19:30
Hipokrati – Siguria Ushqimore – Produktet Lufra – 4 Korrik 2020
04/07 19:30
Hipokrati – Siguria Ushqimore – Siguria Artizanale – Punishte Reka – 4 Korrik 2020
04/07 19:30
Hipokrati – Parametrat laboratorikë që garantojnë ushqimet – 4 Korrik 2020
04/07 19:30
Hipokrati – Siguria Ushqimore në Botë – 4 Korrik 2020
04/07 19:30
Hipokrati – Si të masim vetë sasine e pesticideve në ushqime – Diola Dosti – 4 Korrik 2020
04/07 19:30
Hipokrati – Siguria Ushqimore – Sa të sigurt ndihen shqiptarët – 4 Korrik 2020
04/07 19:30
Hipokrati – Laboratori Noval – Përparësi e Teknologjisë Ushqimore – 4 Korrik 2020
04/07 19:30
Hipokrati – Siguria e lendeve te para ushqimore – BBI Group – 4 Korrik 2020
04/07 19:30
Hipokrati – Sa i garanton shqiptarët Autoriteti Ushqimor për ushqimet që konsumojnë – 4 Korrik 2020
04/07 17:28
Hipokrati – Dieta ushqimore sipas grupeve të gjakut – Emision i plotë – 27 Qershor 2020
27/06 19:31
Hipokrati – Produktet pa gluten dhe laktozë në supermarket – 27 Qershor 2020
27/06 19:30
Hipokrati – Covid 19 – Rritja e imunitetit sipas Dr. Mozz-it – 27 Qershor 2020
27/06 19:30
Hipokrati – Dieta Ushqimore – Ushqimet sipas grupeve të gjakut – 27 Qershor 2020
27/06 19:30
Hipokrati – Dieta ushqimore sipas grupeve të gjakut – A e njohin shqiptarët – 27 Qershor 2020
27/06 19:30
Hipokrati – Dieta ushqimore sipas mjekut të famshëm italian – 27 Qershor 2020
27/06 19:30
Hipokrati – Covid 19 dhe grupet e gjakut – 27 Qershor 2020
27/06 19:30
Hipokrati – Gurët në veshka – Si formohen – 27 Qershor 2020
27/06 19:30