Hipokrati-Infeksionet urinare,Urgjencat e fëmijeve tek dentisti&Roli ushtrimeve fizike 14 Janar 2023
14/01/2023 17:01

Infeksionet urinare, duken si një semundjë kalimtare që nuk i japim rëndesinë e duhur. Por, në fakt çfarë kërcenon shëndetin një infeksion urinar? A është si një shqëtesim që nuk duhet neglizhuar? Infeksionet e rrugëve urinare janë më të shpeshta tek femrat e rritura dhe foshnjat e gjinise mashkullore. Kur nis humbja e dhembëve të përkoheshmë? Kur dhëmbet e përkohshëm bëhen të përhershem është një proces që nuk duhet kaluar pa vemendje nga ana e prinderve. Të gjithë e dimë sa shumë flitet për efektet pozitive që kanë ushtrimet fizike. Ato ndihmojnë në mbajtjen e një peshe të shëndetshme dhe në masën kockore, raport të cilin pa një instruktor nuk e kuptojmë dot.

Hipokrati – Aciditeti i stomakut & Anemia, simptomat dhe Njollat e errëta të lëkurës 25 Mars 2023
25/03 17:01
Hipokrati- Ja pse duhet të bëni analizën e anemisë pas moshës 40 vjeç
25/03 17:00
Hipokrati- Vuani nga anemia? Mos hani kurrë këto ushqime!
25/03 17:00
Hipokrati – Vitaminat B12 dhe Acidi Folik, doza që duhet të merrni kur jeni anemikë!
25/03 17:00
Hipokrati- Kequshqyerja/ Këshillat për nënat me fëmijë të vegjël!
25/03 17:00
Hipokrati – Si të hiqni njollat kafe dhe shenjat në fytyrë, flet dermatologia
25/03 17:00
Hipokrati – Kujdes! Pasojat e moskurimit të refluksit, si ta diagnostikojmë
25/03 17:00
Hipokrati- Anemia gjatë shtatzënisë, ja çfarë duhet të bëni për të mbrojtur bebin
25/03 17:00
Hipokrati- Femrat&Meshkujt, kush rrezikon më tepër nga anemia?
25/03 17:00
Hipokrati – Refluksi i stomakut/ Çfarë ndodh nëse hani në mesnatë?
25/03 17:00
Hipokrati- Keni njolla të errëta në lëkurë? Përse shfaqen dhe sa ndikojnë në plakjen e fytyrës
25/03 17:00
Hipokrati – Si ta kuroni refluksin e stomakut! Këto tri pije shkatërrojnë thartirën në stomak
25/03 17:00
Hipokrati- Trajtimet e reja për kancerin, Tiroidja & Varësia nga droga 18 Mars 2023
18/03 17:01
Hipokrati- Terapia e re, imunologjia që shëron kancerin!
18/03 17:00
Hipokrati- Terapia më e re kundër kancerit, imunoterapia a ka efekte anësore?
18/03 17:00
Hipokrati- Ndërhyrjet kirurgjikale në tiroide, mjekja: Duhet të bëhën vetëm në këto raste
18/03 17:00
Hipokrati – Vuani nga kanceri, ushqimet që duhet të konsumoni!
18/03 17:00
Hipokrati – Pse është e rëndësishme matja e hormonit të tiroides para shtatzënisë (Arsyet)
18/03 17:00
Hipokrati – Alarmante/ Të pish një koli me pije energjike në ditë? Doktoresha shpjegon rastin!
18/03 17:00
Hipokrati- Mjekja rrëfen historinë, “pacientja më kancer u shërua falë imunoterapisë”
18/03 17:00