Gjobë kur dëmton kolonat e pallatit/ Në Kuvend diskutohet ligji i ri për ndërtimet
21/09/2020 15:24

Sot bëhet plot një vit nga tërmeti i 21 shtatorit dhe rreth 10 muaj nga goditja e dytë që mori vendi më 26 nëntor që lanë pas pasoja të mëdha në humbje jetë njerëzish dhe dëmtime në banesa në shumë qytete të vendit.” Kombinati rezulton një nga zonat më të prekura nga dy tërmetet, ku dhjetëra shtëpi janë shembur plotësisht e shumë blloqe pallatesh janë dëmtuar rëndë duke u shpallur të pabanueshme nga autoritetet. Por, pavarësisht kësaj disa prej qytetarëve të kësaj zone mes frikës dhe panikut vijojnë të banojnë ende në këto ndërtesa, edhe pse shprehen se kanë përfituar bonusin e qirasë nga Bashkia e Tiranës. “Kemi investuar këtu, nuk mund të largohemi. Kemi frikë, por çfarë të bëjmë. Bonusin e qirasë e kemi marrë, por nuk duam të lëvizim që këtu”, shprehen banorët.

Top News – Sindikata Ndërkombëtare/ Letër Ramës pënaftëtarët në Ballsh
24/10 22:06
Top News – 75-vjetori i OKB-së/ Meta: Gurthemeli i bashkëpunimit
24/10 20:19
Top News – Pandemia na la pa punë/ Basha publikon videon e tregtarit
24/10 19:54
Top News – Si devijohet kalimi/ Punimet për unazën e madhe
24/10 19:53
Veliaj: PD, si Big Brother/ Komenton zgjedhjen e kandidateve: Po ndjekin politikën e përjashtimit
24/10 19:35
Top News – Investimet e BE-së/ Rama takim me homologun slloven
24/10 19:34
Si u bë milioner dhëndri i Berishës/ Skema që drejtoi për privatizimin tokës së kompleksit Partizani
24/10 19:32
Top News – 4 humbje jete në 24 orë/ 302 raste të reja të infektuar
24/10 18:08
Top News – Parkimet e gabuara/ 135 gjoba në rrugën e Kavajës
24/10 16:26
Top News – Mbajtja e maskës kudo/ Task Forca këshillon qytetarët
24/10 16:18
Top News – E kaloi rëndë covidin/ Mesazhi sensibilizues i Silva Binos
24/10 16:12
Gjurmë Shqiptare sonte
24/10 16:01
Riparohen pallatet e dëmtuara/ Në Durrës nis ndërhyrja në hapësirat e përbashkëta
24/10 15:54
Plehrat mbuluan liqenin e Komanit/ Mbeturinat bëhen problem edhe për hidrocentralin
24/10 15:52
Në shtator u shtuan aksidentet/ 16 aksidente dhe 4 viktima më shumë se shtatorin e 2019-ës
24/10 15:48
Një vit në luftë me tumorin/ Historia e gruas nga Lezha, e prekur prej kancerit të gjirit
24/10 15:46
Rindërtimi, 218 milionë euro/ Përcaktohet fondi në buxhetin e shtetit për vitin 2021
24/10 15:40
Zbatimi i masave anticovid/ Policia vendos 690 gjoba në 24 orët e fundit
24/10 15:38
Skandali/ Kacifas kujtohet si Hero… Prifti i Bularatit: U sakrifikua për të na hapur sytë
24/10 15:36
SPAK shpëton policët e kufirit/ U kapën në Durrës me euro në xhepa. Policia i akuzoi për ryshfete
24/10 15:34