Lajmi i fundit
Koronavirusi në Shqipëri/ 6 humbje jete dhe 146 raste të reja në 24 orët e fundit
Gjiknuri dorëzoi në Kuvend draftin e Zgjedhores, Murrizi: Nga opozita nuk do merrni asnjë votë…
02/07/2020 16:24

TIRANË- Deputeti i Kuvendit Myslim Murrizi ka shpërthyer në akuza ndaj mazhorancës dhe opozitës jashtë parlamentare. Nga foltorja e Kuvendit Murrizi ka thënë se drafti i dorëzuar nga Damian Gjiknuri është një trafikim dhe nuk do të kalojë në seancë plenare. Më tej ai është shprehur se deputetët po kandidojnë për çdo post të mundshëm, ndërsa bën thirrje që të lihen lojërat e pista. Murrizi tha si ai draft është një pazar kundër vullnetit të mbi 85% të qytetarëve. Ndryshimet kushtetuese të 2008-ës ai i ka quajtur një “gjellë qensh”.

Meta rrëzon ligjin e katër rajoneve/ Më herët ligji u kundërshtua edhe nga opozita
14/08 15:20
PD: Reforma territoriale ka dështuar/ Ekspertët e PD: Shërbeu vetëm për punësimin e militantëve
11/08 15:44
Top News – Meta me mjekët italianë/ ‘Eksperienca juaj, ndihmë e madhe’
11/08 15:01
Top News – PD akuza qeverisë/ Reforma territoriale e dështuar
11/08 14:44
Basha takon të dëmtuarit e tërmetit/ Kreu i PD-së viziton fshatrat e zonës së Manzës
10/08 15:33
Top News – Shehu-qeveria dështoi/ ‘Duhen masa të reja anticovid’
10/08 14:07
Debate për pronat e Shkëlzenit/ Reagime nga familjarët e viktimave të Gërdecit dhe politika
06/08 15:19
Ndryshimet Kushtetuese pa konsensus/ Ende në tavolinën e presidentit
06/08 13:04
Vlerësimi i kandidatëve/ Mustafaj: Do zgjedhim më të mirët
04/08 13:06
Mblidhen vlerësuesit e kandidatëve/ Komisioni i ri merr propozimet nga baza
04/08 12:54
Vlerësimi i kandidatëve/ PD krijon komisionin me 5 anëtarë
03/08 16:19
Top News – Vlerësimi i kandidatëve/ PD publikon emrat e komisionit
03/08 14:37
Vlerësimi i kandidatëve/ PD krijon komisionin me 5 anëtarë
03/08 13:09
Top News – Tabaku akuza qeverisë/ Raporti kritik për ekonominë
01/08 15:03
Reforma zgjedhore/ Pritet reagimi i PD pas ftesës së kryeministrit Rama
01/08 12:51
Kurban Bajrami zbut politikën/ Meta mesazhe bashkëpunimi, opozita e merr pushim
31/07 15:25
Parku fotovoltaik i Karavastasë/ Rama: Ftoj kompaninë franceze të tregojë se si…
31/07 15:13
Top News – Kurban Bajrami/ Politika urime për festën e shenjtë
31/07 14:49
Top News – Parku Fotovoltaik/ Rama-investimi fillon në shtator
31/07 14:42
Ndryshimi i kushtetutës/ Pritet sot reagimi i opozitës jashtëparlamentare
31/07 13:00