Gjermani që jeton në Shqipëri/ Vuante nga artriti e astma, u shërua në ujërat termale të Elbasanit
14/09/2020 09:32

Edhe pse Gjermania është kthyer në ëndrrën amerikane të shqiptarëve, duket se po aq shumë vendi ynë u pëlqen gjermanëve. Adelbert Ringwald zyrtar dhe biznesmen gjerman prej dy vite e gjysmë jeton në Shqipëri. Gjermani që vuante nga një formë e rëndë e artritit dhe astmës dhe gjeti kurim vetëm në ujërat termale të Elbasanit. Kam gati tre vite që jetoj në Shqipëri dhe erdha këtu për shkak të problemeve shëndetësore. Unë vuaj nga artriti dhe kam pasur dhimje të mëdha. E kisha shumë të vështirë lëvizjen. Që në seancat e para këtu u lehtësova dhe dhimbja u zhduk . Kam provuar të kurohem në disa ujëra termale në vende të ndryshme, por në asnjë rast nuk kam pasur efekt më të mirë kurues dhe më të shpejtë se sa në Shqipëri. Por unë gjithashtu kam probleme të astmës dhe klima këtu, pa shumë lagështirë është mjaft e favorshme për mua, për të mos folur për bimët mjëkësore, me të cilat unë përgatis çajra të mrekullueshëm. Nuk do më besoni, por edhe birra është e mirë këtu.

Një surprizë anonime, vjen në studio për Shqipen – Përputhen
22/10 09:23
Tea është me serioze, ndërkohë Shqipe ti dukesh si 15 vjeç – Përputhen
22/10 09:23
Wake Up/ Rezart Veleshnja sqaron për herë të parë publikisht largimin nga “Shiko kush luan”
22/10 09:22
Jepet vendimi për Fjorelen, ja çfarë do të ndodhi me të në program! – Përputhen
21/10 10:01
Fjorela ka njohur dikë jashtë programit? – Përputhen
21/10 10:01
Unë nuk jam i shëmtuar, pse sillesh kështu! – Përputhen
21/10 10:01
Përqafime dhe puthje mes Anës e Fatjonit, a po nis një histori dashurie? – Përputhen
20/10 10:01
Diskutim i ashpër në prapaskenë mes Shqipes e Fatjonit – Përputhen
20/10 10:01
Tea akuzon Fatjonin, se ai flirton me të gjitha vajzat njësoj! – Përputhen
20/10 10:00
Portokalli, 18 Tetor 2020 – Çifti I Lumtur ( Arkitektja )
19/10 09:38
Portokalli, 18 Tetor 2020 – S.Show – Rama – Basha ( Rama vs Analistët vs Basha )
19/10 09:38
Maskat/ Moderatorja bën deklaratën e fortë: Olti Curri më ndau nga burri! “E Diell”, 18 Tetor 2020
19/10 09:38
Vrasje e përdhunime në Palasë/ I çarë në ballë, shikoni momentin kur hajduti kapet nga policia
18/10 09:03
Episodi i plotë, Shiko kush LUAN 4, 17 Tetor 2020, Entertainment Show
18/10 09:02
“Shiko kush luan” rekord të ri /Emisioni arrin në çdo episod mbi një milionë shikime
18/10 09:02
Takimi i parë mes Shqipes dhe Andit, ja çfarë ndodhi – Përputhen
16/10 09:52
Fjorela pezullohet nga programi, për thyerjen e rregullores – Përputhen
16/10 09:52
Andi “zbut” më në fund Shqipen?! – Përputhen
16/10 09:52
Të papriturat e takimit mes Anës dhe Fationit – Përputhen
15/10 09:27
Për çfarë pati kaq shumë ovacione në studio? – Përputhen
15/10 09:27