Ftesë në 5, Liqeni i Shkodrës, magjia e ”jetës së egër” shqiptare, 28 Qershor 2022, Pjesa 2
28/06/2022 18:29

Tema: Për 3 ditë me radhë fotografë shqiptarë dhe nga Europa, u mblodhën në Shkodër për ediconin e 3-të, të "SNAP IN FLIGHT" -"Shkrepje në fluturim". Qëllimi; fotografimi i jetës së egër në liqenin dhe basenin ujor të Shkodrës, i cili është mjaft i pasur dhe magjik njëkohësisht. Kështu që për të tretin vit radhazi, ata e vizitojne ekosistemin e ketij liqeni për të sjellë momentet më të bukura të “rrëmbyera” me aparatet e tyre fotografike nga jeta e egër në ujërat e liqenit të SHkodrës. Dhe duke bërë thirrje për ta ruajtur nga dëmtimet e përditshme. Sic shprehet edhe vetë organizatori i këtij eventi, fotografi i njohur Jetmir Troshani, kjo është "një mënyrë, ku mund të ngremë zërin e krijesave pa zë, për t'i mbrojtur ato." Të ftuar: Lorenzo Barelli, Jetmir Troshani, Aurora Piroviq #BietaSulo, autore & moderatore e #FtesëNë5, emisioni më i ndjekur i pasditeve shqiptare Gazetare: Roland Spahiu

Këngë dhe alkool, të ftuarit nxitojnë të gjejnë kush e këndon!/ Ftesë në 5
15/07 18:15
Së shpejti me një vajzë?! Bieta zbulon pa dashur dëshirën këtë fund sezon/ Ftesë në 5
15/07 18:15
Ftesë në 5, ”Nxehen” të ftuarit: Marrin në dorë studion… 15 Korrik 2022, Pjesa 3
15/07 18:15
Të qeshura pa fund, të ftuarit sfidojnë njëri-tjetrin! Ftesë në 5
15/07 18:15
Ftesë në 5, Dorën tek koktejlet,mendjen në punë, të ftuarit përballen bashkë,15 Korrik 2022, Pjesa 2
15/07 18:00
Ervini: Piva aq shumë sa përfundova në shtëpinë e…./ Ftesë në 5
15/07 17:44
Ftesë në 5, Verë 2022! Nis festa në studio me pyetje pikante… 15 Korrik 2022, Pjesa 1
15/07 17:37
“I ftuari flirtoi me mua në studio, më mori daja në telefon”/ Ftesë në 5
15/07 17:35
Arbër Çepani flet për “Natën e parë”: Tradita e çarçafit/ Ftesë në 5
15/07 17:34
Aktori Genc Fuga tregon kur është ndjerë xheloz për Enin/ Ftesë në 5
15/07 17:34
Personazhet Vip që ja kanë “nxirë” Ervinit në xhirime!/ Ftesë në 5
15/07 17:33
Zbulohen për herë të parë tekat prej Vip-i të Donaldit dhe Romeos/ Ftesë në 5
15/07 17:33
Të gjendesh mes jahteve të Jeff Bezos dhe Bill Gates… – Pushime On Top
14/07 19:30
Ftesë në 5, Luar Arani:Sardit i bënë sytë xixa, jam takuar me familjen e tij!14 Korrik 2022, Pjesa 3
14/07 18:00
Një këngë tjetër me Flor Mumajesin, Luari surprizon me përgjigjen!/ Ftesë në 5
14/07 18:00
Në një lidhje me Sardin?! Luari: Të gjithë na thonin sa shumë shkoni/ Ftesë në 5
14/07 18:00
Ftesë në 5, ”Vdeksh, kokë pa krehur”, të ftuarit tregojnë komentet negative, 14 Korrik 2022, Pjesa 2
14/07 18:00
Të pasur nga Tik-Tok-u? Të ftuarit tregojnë si mund të bëhen lekët/ Ftesë në 5
14/07 18:00
Komentet negative: A ja vlen të mbyllesh Instagramin ose Fecebook-un?
14/07 18:00
Ftesë në 5, Ervin Bushati, dedikim për Shkodrën, ”lumi unë që jam shkodran”, 14 Korrik 2022, Pjesa 1
14/07 17:50