Flet “Skenderbeu” dhe tifozja me fustanin kuq e zi që pushtuan mediat e huaja – Shqipëria Live
17/06/2024 14:17

Pritej të kishte festë shqiptare në Gjermani pas kualifikimit në Euro2024 dhe ashtu ndodhi. Edhe pse në ndeshjen e parë me Italinë u mposhtëm me rezultatin 2-1, shembulli që erdhi nga tifozët ishte pothuajse më i miri. Rrugët e Dortmundit për ndeshjen e parë u mbushën me flamuj kuqezi e veshje popullore, sigurisht shoqëruar me këngë e valle të Shqipërisë. Festa u reflektua më pas edhe në stadium, ku nga 60 mijë tifozë të pranishëm, rreth 50 mijë ishin shqiptarë. Një "pushtim" kuqezi u konsiderua kjo gjë edhe nga mediat ndërkombëtare, ndërsa në Itali "ngriheshin dyshime nëse ishin në Tiranë apo në Dortmund".

Detaje nga dasma e Skënderbeut në Kishën e Shën Mërisë që u prish nga Komunizmi – Shqipëria Live
19/07 14:18
Inskenohet dasma e Skënderbeut, aktorët tregojnë emocionet – Shqipëria Live
19/07 14:16
Skënderbeu vjen në program, batuta ne Erjonën dhe Arjonin – Shqipëria Live
19/07 14:12
Vrau policin serb, cili është shqiptari i arratisur nga burgu? – Shqipëria Live
19/07 14:08
Në kërkim të autorit të vrasjes së policit në Serbi! Ministria e publikon foton – Shqipëria Live
19/07 14:03
Vëllai i vjedh dokumentat, dyshohet se vrau policin serb, kush është Faton Hajrizi? – Shqipëria Live
19/07 13:55
Serbia akuzon shqiptarin për vrasjen e policit, Hajrizi ishte arratisur 9 herë – Shqipëria live
19/07 13:43
“Shqiptarët nuk dinë t’i japin makinës”, avokati: Mos parakaloni ku s’duhet – Shqipëria Live
19/07 13:34
“Mbani goma verore kur është nxehtë” Ekspertët: Me goma dimri nuk frenoni dot në kohë – Shqipëria Live
19/07 13:28
“Mbajeni temperaturën në makinë deri në 22°” eksperti: Ja si të shmangni aksidentet – Shqipëria Live
19/07 13:19
“Vapa na bën më të paduruar” Rritet numri i aksidenteve, Baka: Ja çfarë i shkakton – Shqipëria Live
19/07 13:09
Javë përvëluese, temperaturat shkojnë deri në 43 gradë – Shqipëria Live
18/07 14:51
Qindra të shtruar në spitale nga vapa, mjekët: Mos dilni nga ora 11:00 -18:00 – Shqipëria Live
18/07 14:31
I nxehti afrikan në Shqipëri, deri në 43 gradë, tregoni kujdes – Shqipëria Live
18/07 14:26
“Si Alma Arrazi”, 27 vjeçarja tenton të mbytet me fëmijët, debat në studio – Shqipëria Live
18/07 14:24
Plas debati mes Zhaklin Lekatarit dhe avokati: Më ler të flas! – Shqipëria Live
18/07 14:22
“Mori fëmijët e mitur 7, 5, 3 dhe 1 vjeç, tentoi të vrasë veten”, ngjarja e rëndë – Shqipëria Live
18/07 14:03
Mori fëmijët të hidhej në lumë, 27 vjeçarja ishte e divorcuar – Shqipëria Live
18/07 13:57
Përsëritet tragjedia, 27 vjeçarja me 4 fëmijët tenton të hidhet nga Buna – Shqipëria Live
18/07 13:50
“25 mijë lekë në ditë”, avokati zbulon sa paguhen gratë që thajnë kanabis – Shqipëria Live
18/07 13:43