Fiks Fare/ Rroskovec/ Ngatërrohen arkivolet, në vend të një gruaje varroset një burrë
29/06/2020 20:28

Fiks fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal në qytetin e Roskovecit, ku në vend të një gruaje, është varrosur një burrë. Fëmijët e të ndjerës kërkuan ndihmën e emisionit investigativ për të zbuluar ngjarjet që ndodhën në datën 15 maj 2020, pasi në këtë datë dy të rinjtë e kishin të pamundur të udhëtonin në Shqipëri, pasi kufijtë ishin mbyllur. Dhe, brenda pak ditëve, Fiksi zbuloi skandalin, ku arkivoli i të ndjerës ishte ngatërruar me një shqiptar nga Kosova. Trupat e pajetë kishin mbërritur paraditen e datës 15 maj në Portin e Durrësit dhe më pas, agjencia e funeralit, kishte filluar shpërndarjen e kufomave. Pikërisht këtu mendohet se ka ndodhur edhe ngatërrimi i trupave pa jetë. Agjencia funerale ka dërguar në Roskovec një shtetas kosovar që edhe ai kishte ndërruar jetë në Gjermani. Trupi ka shkuar direkt në varreza, pasi agjencia kishte urdhër që të mos hapej arkivoli. Të afërmit kryen të gjitha ritet mortore, duke ditur se në arkëmortë ishte e afërmja e tyre. Pas ceremonisë, të afërmit bënë drekën e vakisë dhe më pas shkuan në shtëpitë e tyre. Por, një telefonatë, ka vënë në alarm një pjesë të të afërmëve. Fiksi zbuloi se personi që ka organizuar ceremoninë mortore ishte një i afërm i familjes Braha në Roskovec. Ai ka biseduar me agjencinë e funeralit dhe ka mësuar se trupi që ishte varrosur në Roskovec ishte i një burri. Sipas disa bisedave të tij me vëllain dhe djalin e të ndjerës, ai i thotë se gabimin "e kapi dogana skaneri, s'e kapi individi". Mësohet se në momentin që automjeti i funeralit ishte nisur në Kosovë, arkivoli kishte kaluar në skaner dhe aty ishte zbuluar se në vend të një burri, në Kosovë po shkonte gruaja nga Roskoveci.

Fiks Fare, Sorollatet për 2 muaj, nuk di të aplikojë online për pasaportë, 3 Korrik 2020, Pjesa 1
03/07 21:02
Fiks Fare, Për faj të punojëses sociale, qytetarit i digjet ndihma ekonomike, 3 Korrik 2020, Pjesa 2
03/07 21:01
Fiks Fare, Meshkujt shqiptarë i mbrojnë të dashurat italiane, 3 Korrik 2020, Pjesa 3
03/07 21:00
Top News – Velinat e Fiks Fare/ Hapen audicionet për sezonin e ri
03/07 20:44
Fiks Fare/ Monitorime/ Meshkujt shqiptarë i mbrojnë të dashurat italiane
03/07 20:30
Fiks Fare/ Sorollatet për 2 muaj, nuk di të aplikojë online për pasaportë
03/07 20:30
Fiks Fare/ Punonjësja harron t’i kërkojë deklaratën e kempit, qytetari digjet nga ndihma ekonomike
03/07 20:30
Fiks Fare, Reforma zgjedhore/ Lista të hapura apo zarfa të mbyllur? 2 Korrik 2020, Pjesa 1
02/07 21:02
Fiks Fare, Mjekët neglizhojnë pacientin, 28 vjeçari vdes brenda 24 orëve, 2 Korrik 2020, Pjesa 2
02/07 21:01
Fiks Fare, Shokohet moderatorja, i ftuari i flet për burrin e saj, 2 Korrik 2020, Pjesa 3
02/07 21:00
Fiks Fare/ Monitorime/ Shokohet moderatorja, i ftuari i flet për burrin e saj
02/07 20:30
Fiks Fare/ Skandali në Lushnje/ Mjekët neglizhojnë pacientin, 28 vjeçari vdes brenda 24 orëve
02/07 20:30
Fiks Fare/ Reforma zgjedhore/ Lista të hapura apo zarfa të mbyllur?
02/07 20:30
Fiks Fare, Çfarë është 1 Korriku? 1 Korrik 2020, Pjesa 1
01/07 21:02
Fiks Fare, Infermierja thyen karantinën, rrezikon të sëmurët e Qendrës së Zhvillimit, 1 Korrik 2020, Pjesa 2
01/07 21:01
Fiks Fare, Hajdari pret 2 orë apo 40 minuta?! 1 Korrik 2020, Pjesa 3
01/07 21:00
Fiks Fare/ Çfarë është 1 Korriku?
01/07 20:30
Fiks Fare/ Monitorime/ Hajdari pret 2 orë apo 40 minuta?!
01/07 20:30
Fiks Fare/ Infermierja thyen karantinën, rrezikon të sëmurët e Qendrës së Zhvillimit
01/07 20:30
Fiks Fare, Thirrja e prostitutës: ‘Dua ta lë punën, të rri me djalin!’ 30 Qershor 2020, Pjesa 1
30/06 21:02