“Europianët ndëshkojnë partitë e tyre në pushtet me zgjedhjet parlametare” – Shqipërka Live
11/06/2024 14:01

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e ekstremit të djathtë u dhanë goditje të fortë partive në pushtet, kryesisht në Francë dhe Gjermani, dy vendet me peshën më të madhe në Bashkimin Evropian. Surpriza më e madhe erdhi padyshim nga Franca, ku partia e Marine Le Pen, Rassemblement National (RN) fitoi dyfishin e votave në raport me partinë në pushtet të Emmanuel Macron. RN fitoi në zgjedhjet europiane më shumë se 31% të votave, kurse kampi qeveritar i Macron (Rilindja) më pak se 15%. Kjo bëri që Macron të shpërbëjë menjëherë parlamentin në Francë dhe të shpallë zgjedhje të parakohshme të cilat pritet të mbahen pas disa javësh. Gazetar: Orest Floku

“Kam qenë Ateist”, habit Pastori në studio – Shqipëria Live
18/06 15:35
“100% Alienët janë në Tokë”, asteofizikanti tregon studimin e fundit – Shqipëria Live
18/06 15:30
“UFO-t jetojnë të fshehur mes njerëzve”,studimi i fundit i Universitetit të Harvardit-Shqipëria Live
18/06 15:26
“Bëri 10 vite burg, u arrestua 3 ditë para pensionit”, jeta e kompozitorit të njohur -Shqipëria Live
18/06 15:21
“UFO-t ekzistojnë”, më në fund studimi e vërteton – Shqipëria Live
18/06 15:19
Historia tragjike e kompozitorit të këngës “Qingji i vogël”, flet djali i Zef Lekajt -Shqipëria Live
18/06 15:16
“Nuk e ka takuar kurrë djalin”, Erika: Ish-burri nuk i përgjigjet detyrimeve – Shqipëria Live
18/06 14:54
“Qingji vogël”, “Kur jemi bashkë ne të dy”, historia e kompozitorit të njohur – Shqipëria Live
18/06 14:49
“Më nxorri thikën kur kisha djalin në krahë”, 23 vjeçarja: Më tha “S’është djali im” -Shqipëria Live
18/06 14:26
“Më ka rrahur edhe kur isha 7 muajshe shtatzënë”, Erika: Ja kur vendosa të ndahesha – Shqipëria Live
18/06 14:16
Konkurrentja e “She’s on Top”: Partneri më dhunonte, s’më linte të dilja me familjen- Shqipëria Live
18/06 14:14
“Metamorfoza u krijua për të zbuluar lidhjen e Ilir Metës me krimin” – Shqipëria Live
18/06 14:13
“Lihet në fuqi masa për Berishën”, gazetari: Është nën hetim – Shqipëria Live
18/06 13:50
“SPAK-u ka goditur bandat” Adriatik Doçi: Ka mosbesim për shkatërrimin e korrupsionit-Shqipëria Live
18/06 13:39
“Kryemadhi është burrneshë, Meta nuk e meriton” – Shqipëria Live
18/06 13:34
Ilir Meta sulmon SPAK-un, avokati: Ka kryer 3 vepra penale – Shqipëria Live
18/06 13:29
Gazetari: Kam zbuluar një pjesë tjetër të pasurisë që Meta që ia ka lënë vjehrrës – Shqipëria Live
18/06 13:17
“Ku janë këto jashtëtokësor more?”, Sllamniku: Po krijojnë dhe Krishtin – Shqipëria Live
18/06 05:41
Djegin flamurin shqiptar, provokojnë serbët në Gjermani – Shqipëria Live
17/06 15:29
Vuri bast me djalin dhe hyri në fushë, tifozi shqiptar: UEFA do marrë masa – Shqipëria Live
17/06 15:24