Erozioni kërcënon brigjet e plazhit të vjetër në Vlorë
28/02/2021 00:15

Erozioni kërcënon sipërfaqe të tëra plazhi dhe pyjesh në Vlorë. Gërryerja e plazhit dhe brezit të gjelbër ka krijuar një situatë alarmante duke bërë që pishat 70 vjecare të shkojnë në det por dhe plazhi të zhduket nga viti në vit.

Top News – Vrasja e gazetarit Jorgos Karaivaz/ Hetimet zbulojnë detaje të reja për autorët
11/04 19:58
Noizy përkrah Veliajt: Ato që keni bërë për Shqipërinë këto 8 vjet, për t’u admiruar
11/04 19:56
“Projektet e nisura t’i çojmë në fund”/ Kandidatja e PS në Durrës, Milva Ekonomi
11/04 19:53
“Emigrantë” në Divjakë/ Të rinjtë nga fshatrat e thella të Korçës dhe Elbasanit shkojnë për punë
11/04 19:51
Zjarrfikësi shpëton foshnjën 3 muajshe/Tiranë,u dogj makina në garazh, banorët e pallatit u evakuuan
11/04 19:46
Lëvizja zgjatet me 2 orë/ Lehtësohen masat anticovid, rifillojnë fluturimet me Britaninë e Madhe
11/04 19:14
Top News – Basha ndalet në Librazhd/ ‘Më 25 prill të rrëzojmë këtë qeveri ‘ogurzezë’
11/04 19:03
Rama: Mos e neglizhoni votën në 25 prill, të mos votosh është kthim mbrapa
11/04 18:49
Basha takon banorët e Elbasanit: Në 25 prill votoni nisjen e një kulture të re politike
11/04 18:47
Basha në Elbasan: E vetmja fushë ku jemi para është emigracioni i rinisë, në fokus ekonomia e rinia
11/04 16:23
Protesta kundër heceve në Fan/ Banorët bllokojnë Rrugën e Kombit
11/04 14:41
Top News – Dibër, nusja vret vjehrrën me thikë/ Arrestohet nga policia, për 6 orë fshehu krimin
11/04 14:10
Rrëfim i banorëve të pallatit/ Vështirësitë e daljes nga banesat për shkak të tymit
11/04 13:52
Top News – Zjarrfikësi hero që shpëtoi foshnjen/ Tiranë, si e zbriti nga shkallët e emergjencës
11/04 13:36
Top News – Covid, liri-dalja zgjatet me dy orë/ Nga e hëna, bare dhe lokale mbyllen në 22:00
11/04 13:31
Vendimet e Komitetit Teknik të Ekspertëve/ Shtyhet me dy orë qarkullimi i lëvizjes
11/04 13:15
143 kg kokainë mes bananeve/ Urdhrër i prerë në port, kontenierët nga Ekuadori, kontroll të dyfishtë
11/04 13:14
Retro “zbret” në Elbasan/ Automjetet e vjetra prezantohen në qytet
11/04 13:12
Zjarri në garazhin e pallatit/ Tiranë, u dogj makina, banorët u evakuuan mes tymit
11/04 13:10
Top News – 10 oficerët që përgjuan 91 dosje/ Si ranë në kurthin e SPAK trafikantë e vrasës
11/04 13:00