Emergjenca e zjarreve të qëllimshme/ Ankohen banorët e fshatrave në Lushnjë: Po vihen për inat
05/08/2020 12:20

Situata e zjarreve mbetet shqetësuese edhe në rrethin e Lushnjës .Gati çdo dy ditë shfaqen vatra zjarri në zona të ndryshme të Lushnjës ku kryesisht janë dru frutorë shkurret ato që marrin flakë etj. Sipas shefit të zjarrfikësve në Lushnjë, Fatmir Bozi këto zjarre shumicën e rasteve janë vënë nga persona të pa përgjegjshëm të cilët tentojnë të pastrojnë kullotat apo të djegi mbeturina. Më të vështira sipas Bozit janë ato zjarre ku nuk mbërrijnë dot mjetet e zjarrfikësve dhe fiken me mjete rrethanore. Për banorët e zonës së Ballagatit ky zjarr është i treti brenda 10 ditëve duke u kthyer në një shqetësim madhor për ta sipas banorëve nga zjarret e rëna janë djegur me qindra rreth ullinj që nga ata të rinjë deri te shekullorët. Ata thonë që janë të qëllimshme dhe se vihen për inat te njeri tjetrit.

Modelja Xhesika Berberi i rindërton shtëpinë familjes nga Ndroqi, Veliaj: Ka njerëz që ndihmojnë
20/09 20:10
Korçë, ngrohja jo më me dru/ Nis studimi për të shfrytëzuar alternativat e energjisë së pastër
20/09 19:54
Shtatori me diell/ Turistë të huaj vijojnë të pushojnë buzë Adriatikut
20/09 19:54
Ferma eksperimentale/ Ish luftëtari i UÇK që kultivon frutat e rralla në Dibër
20/09 19:50
Londër, marshimi i shqiptarëve/ Mesazh diasporës për të kontribuar: Të reflektojmë për të ardhmen
20/09 19:46
“Mos përjetoni frikë dhe ankth” 74 vjeçarja e shëruar nga Covid-19: Sëmundja është shumë e rëndë
20/09 19:43
I vuri gjobë, kërcënohet polici/ Mesazh i të riut përmes rrjeteve sociale.
20/09 19:39
Top News – Konflikt i çastit/ Tiranë, plagoset me armë 45 vjeçari
20/09 19:37
Top News – Durrës, pallati 12 katësh/ IKMT, 88 kg tritol për shembjen
20/09 18:48
Top News – Ndërtimi i dy shtëpive/ Nisma nga modelja shqiptare
20/09 18:33
Top News – Rritet numri i të infektuarve / 159 raste dhe 4 viktima
20/09 18:30
“Synojmë shmangien e valës së dytë të Covid-19”. Interviste me Ministrin e Shëndetësisë së Kosovës
20/09 18:18
U dëmtua nga tërmeti/ Kryhen 12 shpërthimet në pallatin gjigant në Durrës, bëhet gati për tu shembur
20/09 17:33
Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 159 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit
20/09 16:09
Top News – PS, Gjiknuri i përgjigjet opozitës/ ‘Propozime, jo kushte’
20/09 15:45
Qendrat shëndetësore: S’kemi veshje të posaçme për të shkuar te pacientët me Covid-19
20/09 15:34
Zbulimi arkeologjik në Maliq/ Objekti prej qeramike u gjet rastësisht nga një fermer
20/09 15:33
“Deti”, Rama: Të arrijmë ujdi/ Intervista për televizionin grek: Krenar që jam miku i Erdogan
20/09 15:12
FNSH dhe Renea “blindojnë” vendin/ Pas ngjarje kriminale zbresin në terren, kontrolle dhe arrestime
20/09 15:10
Top News – Trump e ` bën fakt`/ Tik-Tok, OK në parim marrëveshjes
20/09 14:00