Durrës, 143 kg kokainë mes bananeve/ U zbulua nga skaneri në kontenierin e ardhur nga Ekuadori
10/04/2021 22:45

Një sasi tjetër kokaine u kap në portin e durrësit pasditen e së shtunës. 143 kg kokainë u gjetë në një kontejner që vinte nga ekuadori. ngarkesa kishte kaluar tranzit në itali dhe u kap nga skanderi në portin e durrësit. operacioni i koduar el mehor një bashkëpunim mes porkurorisë së durrësit dhe spak vuri në pranga dy administrayorët e firmës pritëse në shqipëri klajdi xibraku 30 vjec dhe Erion Peti 42 të dy banues në tiranë. droga ishte fshehur në tavanin e një kontejneri që transprotonte banane. droga ishte e ndarë në 200 pako sic duket dhe në këto foto të siguarar nga top channel. Dyshimet e autoritetit portual kane lindur per shkak te origjines nga vinte ngarkesa e shkarkuar nga anija e konteinerëve ”Dance”, me flamur portugez dhe menjehere eshte vendosur ne zonen e rrezikut, ku i eshte nenshtruar nje kontrolli me te imteaishem ne skaner. Ngarkesa me banane i perket kompanise Masabi Fruits, me qender ne Kombinat Tirane. Në fillim të muajit prill me të njëjtën linjë trafiku u kapën dhe sekuestruan 49 kg kokainë të fshehur në kolonat e një kontenieri të ardhur me ngarkesë bananesh për llogari të kompanisë së Selim Çekajt, babait të Arbër Çekajt i dënuar për trafikun e 613 kg kokainë.

Top Channel/ Helmimi i qenve të rrugës, fushata e dytë brenda vitit
16/05 13:21
Top Channel/ Censusi për Pelikanin kaçurrel, numërimi i species së rrallë, në Liqenin e Prespës
16/05 12:47
Top Channel/ Pastrimi në Krastë! Pas çdo pikniku mbulohet nga plehrat
16/05 12:35
Top Channel/ Të lindësh talent! Sonte në Exclusive historitë e fëmijëve gjeni në Shqipëri
16/05 12:30
Top Channel/ “Eja në Vlorë”! Qyteti bregdetar hap zyrtarisht sezonin turistik për këtë vit
16/05 12:20
Top News – Loja që rezultoi në tragjedi/ ‘5 maji’ strehë e municioneve luftarake dhe kanabis
16/05 12:08
Top Channel/ Ministrja Kushi uron të dielën me nxënësin e talentuar të liceut artistik në Tiranë
16/05 10:50
Top News – Tronditet ‘Vasil Shanto’/ Përplasi 3 këmbësorë, vihet në pranga 49 vjeçarja
16/05 10:48
Top Channel/ Video nga stacioni i shkatërruar! Pasojat e aksidentit të rëndë në “Vasil Shanto”
15/05 22:55
Top News – Atentatet mafioze, hetim nga Europol/ Nga Vlora në Elbasan, bandat që veprojnë
15/05 22:41
Top Channel/ 47-vjeçarja humb kontrollin, makina përfundon brenda lokalit. Plagosen dy këmbësore
15/05 21:59
Top Channel/ Qytetarët dalin në protestë në sheshin ‘Skëndërbej’, në mbështetje të Palestinës
15/05 20:51
Top News – A e kemi fituar betejën me covid! Në 24 orë, sërish numër i ulët i infektimeve
15/05 20:33
Top Channel/’Të falen gjobat e pandemisë’,Murrizi nismë për anulimin e dënimeve të ndalimqarkullimit
15/05 19:45
Top Channel/ Alergjikët duhet të vaksinohen/ Para vaksinimit të bëjnë testin nga çfarë kanë alergji
15/05 19:45
Top Channel/ Gjyqtarët e shkarkuar nën hetim, SPAK po kontrollon pasuritë
15/05 19:35
Top Channel/ Nëna e 5 fëmijëve ndihet e kërcënuar, ish-bashkëshorti e kërcënon se do ta vrasë
15/05 19:34
Top News – Vrasja e 27 vjeçarit Mehmet Qema/ Lihet në burg autori i dyshuar, Marius Dema
15/05 19:13
Top News – Eurodeputeti i ‘Agimit të Artë’/ Ekstradohet në Greqi, i dënuar me 13 vjet burg
15/05 19:12
Top News – Pastrimi i tunelit të Krrabës/ ARRSH: Ja si do bëhet lëvizja e mjeteve
15/05 19:11