Berat, humb jetën nga zjarri një 61 vjeçar, nuk dihet ende gjë për të birin
08/03/2021 11:29

Një 61 vjeçar ka humbur jetën nga zjarri që përfshiu tre banesa gjatë natës në Berat. dyshohet edhe djalin e viktimës pas alarmit të dhënë nga familjarët. Zjarri që ra në apartamentin e Jani Vangjelit e më pas u përhap në dy banesat e fqinjëve në katin e tretë të një pallati në lagjen muzakaj. të afërmit thonë se bashkë me ata në shtëpi ka qenë dhe shoku i djalit. Bashkëshortja e tij tha për gazetarët se: Na morën në 12 të natës e ka rënë zjarr te Xhovani, nuk e besuam, morëm zjarrëfikësen dhe i pyetëm a është e vërtetë. na thanë, që po , thonë që janë tre veta brenda. Në orën 1 pa 10. Këtu e gjetëm në flakë, thuhet se kanë vdekur 3 veta ,Mateo, Jovani dhe një shoku Mateos, s’di stë them, si di rrethanat. Ata kishin një rezistencë që gatuanin mos ndoshta dhe nga ajo. Policia ka kontrollur gjithë shtëpinë dhe gjeti vetëm trupin e babait i cili mësohet se ka qenë i paralizuar` ndërsa nuk dihet ende se ku është i biri.

Top Channel/ Plagosje në zyrat e PD- Basha: Atentat kundër PD, Rama: E patolerueshme!
20/04 02:40
Top News – Meta, patronazhisti dhe denoncuesi! Presidenti, dy konferenca shtypi në një ditë
19/04 23:40
Top Channel/ Incidenti në Kavajë, paralajmëron Meta: Do të ketë veprime që nuk jua merr mendja
19/04 23:17
Top Channel/ Sulmi me armë në zyrat e PD-së, Duma: Moment i trishtë për Shqipërinë dhe demokracinë
19/04 22:42
Top News – Sulmi në xhami… ishte terrorist! Rudolf Nikolli, autori me precedentë penalë
19/04 22:33
Top Channel/ Shikoni pamjet brenda selisë blu në Kavajë ku ndodhi plagosja me armë
19/04 22:13
Top News – Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë/ Pistoleta me postë nga shba për grupet kriminale
19/04 22:07
Top News – Flasin dy prindërit e autorit / Lutje për imamin e xhamisë, na shëroni djalin!
19/04 22:06
Top News – Covid, si kurrë më parë në një vit/ Vetëm 100 raste të reja në 24 orët e fundit
19/04 22:05
Top News – Kavajë, plas arma në zyrat e PD / Një 27 vjeçar i plagosur pas një konflikti banal
19/04 22:04
Top Channel/ Rama: Korça s’është shamia për hundët e Saliut, as për jargët e Metës…
19/04 21:43
Top Channel/ ‘Meta me kapuç në kokë, takohet ‘cepave’ me… Rama: 25 prilli dita vendimtare
19/04 21:17
Top Channel/ Besimtarët kthehen në xhaminë e tyre për faljen pas iftarit
19/04 21:12
Top Channel/ Falja e parë në xhami pas sulmit. Besimtarët kthehen për faljen pas iftarit
19/04 21:12
Top Channel/Basha: TVSH për turizmin, 6% / Kreu i PD nënshkruan marrëveshje me operatorët turistikë
19/04 21:07
Top Channel/ Rama: Amnisti fiskale emigrantëve. Të vijnë dhe të investojnë për të krijuar biznese
19/04 21:04
Top Channel/ Aeroporti i ri do ulë çmimet/ Ja çfarë pritet të ndodhë me fluturimet në rajon
19/04 20:56
Top Channel/ Ahmed Kalaja tregon sulmin në xhami: Ishte i sëmurë mendor
19/04 20:54
Top Channel/ “Im bir është sëmurë”/ Babai i autorit të sulmit: Më ankohej se e ndjekin gjithmonë!
19/04 20:50
Top Channel/ Sulm me thikë në xhami/ Rudolf Nikolli qëlloi mbi besimtarët
19/04 20:48