Basha në Elbasan: E vetmja fushë ku jemi para është emigracioni i rinisë, në fokus ekonomia e rinia
11/04/2021 16:23

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha foli për problemet e rinisë në vend, në një takim me të rinjtë në Elbasan. Sipas Bashës, largimi i të rinjve është sfida me të cilën Partia Demokratike ka hartimin e programit që ka në qendër ekonominë dhe rininë. Ai shpjegoi se ky plan parashikon trajnimin DUAL për përgatitjen profesionale të studentëve.

Top News – Shtëpia ‘serë’ për kultivim kanabis/ Durrës, ‘papafingo’ arreston një 62 vjeçar
09/05 11:20
Top Channel/ Xhaçka mesazh në “Ditën e Europës”: Jemi afër objektivit të anëtarësimit në BE,sepse…
09/05 10:19
Top Channel/ Tiranë. Zonja fikësohet me lulet, i merr pa paguar dhe ikën e qetë
08/05 21:53
Top Channel/ Kali dhuron spektakël në Durrës, futet ne mes të trafikut dhe bën lëmsh qytetarët
08/05 21:52
Top Channel/ Berat. Qytetari: Firma ka lënë punën përgjysmë
08/05 21:51
Top Channel/ Për fundjavë në Drilon/ Fundjava mbush edhe Pogradecin
08/05 20:13
Top Channel/ Mësuesit sot ishin në provime/ Testimi për 4 mijë mësues të arsimit para universitar
08/05 20:03
Top Channel/ Votuesit për herë të parë/ Shumica dërrmuese ndoqi traditën familjare në votime
08/05 20:01
Top Channel/ Shqiptarët drejt Tiranës e Durrësit/ Ja qytetet që po zvogëlohen me shpejtësi
08/05 20:00
Top Channel/ Grida Duma video live:Pas 25 prillit, momente reflektimi,duhet të shkojmë drejt Europës
08/05 19:51
Top Channel/ Shqipëria, jo në listë jeshile/ Britania e madhe e lë jashtë listës me 12 vende për udhëtime pa karantinë
08/05 19:48
Top News – Rama publikon videon/ Shiroka në një ditë të bukur fundjave
08/05 18:16
Top News – ‘Viti i kryesisë shqiptare, i rëndësishëm’/ Raporti i OSBE vlerëson presidencën shqiptare
08/05 18:15
Top News – 3 viktima të tjera nga Covid/ Ulet ndjeshëm numri i pacientëve në spitale
08/05 18:14
Top News – Reagon zëdhënësi i Presidentit/ Blushi-blerja e votës, fenomen masiv
08/05 16:52
Top News – Dita Ndërkombëtare e Talasemisë/ Manastirliu-depozita e gjakut, në nivel të mirë
08/05 16:30
Top News – Për fundjavë në bregdet/ Fluks mjetesh nga Kosova drejt Shqipërisë
08/05 16:29
Top Channel/ Pogradeci mbushet plot/ Fundjava është e zhurmshme në breg të liqenit
08/05 15:55
Top Channel/ Pastrohet Velipoja! Të rinjtë aksion pastrimi në pyllin pranë detit
08/05 15:55
Top Channel/ Dita e parë pa shtrime në spital! Janë shëruar 891 qytetarë
08/05 15:52