Wake Up/ Sot në ditëlindjen e Top Albania-s, dokumentari dedikuar radios që na ndryshoi ekzistencën
14/02/2020 14:23

"Top Albania Radio-The Beginning", titullohet dokumentari dedikuar 20 viteve punë të një prej Dj të parë të kësaj radio Dj Vini (Ervin Xhixho). Ky dokumentar përmes historisë së themelimit dhe zhvillimit të Top Albania Radio i rrëfen publikut sesi një radio arriti të revolucionarizonte një shoqëri që vinte nga një mentalitet dhe kulturë postkomuniste. Ky dokumentar është i vetmi deri tani që i kushtohet "Top Albania Radio-s", i sjellë nga rrëfimi dhe emocionet e katër personazheve shtyllë të asaj kohe në TAR: Zamira Koleci, kryeredaktore lajmesh në TAR, Gerta Heta, spikera e parë e TAR, Bojken Lako, drejtori artistik dhe Saimir Kodra, realizues i emisionit të famshëm "Radio mania".

Wake Up/ A mjafton një aplikacion në telefon për të pasur jetë të shëndetshme
25/02 13:36
Wake Up/Të rinjtë shqiptarë drejt Silicon Valley, 40 aplikime për ide inovative në teknologji
25/02 13:07
Wake Up/ Stresi në punë, 48.5 % e shqiptarëve kanë stres të moderuar, 12.4% stres problematik
25/02 13:06
Wake Up/ Durrës, vjen trageti nga Italia. Si kontrollohen pasagjerët për koronavirus
25/02 12:20
Wake Up/ Flet mjekja shqiptare nga Italia: Njerëzit janë vetizoluar nga frika e koronavirusit
25/02 12:19
Wake Up/ Jonida Maliqi ndryshon stil: Së shpejti me dy këngë, një R&B, dhe një sensuale
25/02 11:51
Wake Up/ Këngëtarja e Eurovizionit: RTSH duhet t’i deklarojë fondet e Eurovizionit
25/02 11:51
Wake Up/ Jonida Maliqi: Këngëtare si Arilena lindin 1 në 1 milionë
25/02 11:31
Wake Up/ Jonida Maliqi: Jam e lumtur dhe këtë ma tregojnë sytë
25/02 11:31
Wake Up/ Jondia Maliqi: Pse krijova “Tirana Fashion Days”, pasarelën e modës kryeqytetase!
25/02 11:30
Wake Up/ Fumeti edhe në gjuhën shqipe sfida e artistit Endri Beqo
24/02 12:23
Wake Up/ Pse një talenti shqiptar si Ana Kodra iu refuzua pjesëmarrja në “America’s Got Talent”
24/02 12:21
Wake Up/ Ana Kodra kontratë 2-vjeçare me një kompani muzikore amerikane
24/02 12:18
Wake Up/ Alergjitë e stinës, si na shpëton Imunoterapia
24/02 11:35
Wake Up/ ISHP: Kemi pasur vetëm raste të dyshuara me koronavirus
24/02 11:31
Wake Up/ Komisioneri për të Dhënat Personale kërkon ligj disiplinues për telefonatat e marketingut
24/02 11:19
Wake Up/ Rezana Vrapi: Nëse kapeni me celular pezulloheni nga të gjitha provimet e maturës
24/02 11:17
Wake Up/ Diell dhe rritje temperarurash, njihuni me parashikimin e motit
24/02 09:38
Wake Up/ “Jimi Hendrix” i kitarës akustike interpreton live në Wake Up
21/02 12:15
Wake Up/ Jimi Hendrix” i kitarës akustike: Me nënën flas gjuhën arbëreshe, jam krenar për origjinën
21/02 12:14