Wake Up/ Ori Nebijajt dhuratën që dëshiron për Shën Valentinin, dikush ja sjell në studio
14/02/2020 12:53

Gratë duan lule të dorëzuara në punën e tyre, në mënyrë që të gjithë t'i shohin Çuditërisht, edhe pse grave u pëlqejnë lulet nga një sondazhi i “It’s Just Lunch”, një blog me miliona ndjekës rezulton se 43% i zgjodhën ato si dhurata e preferuar e Shën Valentinit — shumica (58%) më mirë do të donin t’ua jepte vetë partneri. Ja edhe një zbulim i papritur: Më shumë burrat (27%) sesa gratë (20%) dëshirojnë një tufë lulesh të dorëzuar në shtëpinë e tyre! Moderatorja, Ori Nebijaj me sa rezultoi bënte pjesë te 58% i grave që donin lule të dorëzuara në punë nga dora e partnerit. Dhe sapo Ori shprehu dëshirën e saj, një tufë më trëndafila të kuq mbërriti pikërisht në studion e Wake Up.

Wake Up/ A mjafton një aplikacion në telefon për të pasur jetë të shëndetshme
25/02 13:36
Wake Up/Të rinjtë shqiptarë drejt Silicon Valley, 40 aplikime për ide inovative në teknologji
25/02 13:07
Wake Up/ Stresi në punë, 48.5 % e shqiptarëve kanë stres të moderuar, 12.4% stres problematik
25/02 13:06
Wake Up/ Durrës, vjen trageti nga Italia. Si kontrollohen pasagjerët për koronavirus
25/02 12:20
Wake Up/ Flet mjekja shqiptare nga Italia: Njerëzit janë vetizoluar nga frika e koronavirusit
25/02 12:19
Wake Up/ Jonida Maliqi ndryshon stil: Së shpejti me dy këngë, një R&B, dhe një sensuale
25/02 11:51
Wake Up/ Këngëtarja e Eurovizionit: RTSH duhet t’i deklarojë fondet e Eurovizionit
25/02 11:51
Wake Up/ Jonida Maliqi: Këngëtare si Arilena lindin 1 në 1 milionë
25/02 11:31
Wake Up/ Jonida Maliqi: Jam e lumtur dhe këtë ma tregojnë sytë
25/02 11:31
Wake Up/ Jondia Maliqi: Pse krijova “Tirana Fashion Days”, pasarelën e modës kryeqytetase!
25/02 11:30
Wake Up/ Fumeti edhe në gjuhën shqipe sfida e artistit Endri Beqo
24/02 12:23
Wake Up/ Pse një talenti shqiptar si Ana Kodra iu refuzua pjesëmarrja në “America’s Got Talent”
24/02 12:21
Wake Up/ Ana Kodra kontratë 2-vjeçare me një kompani muzikore amerikane
24/02 12:18
Wake Up/ Alergjitë e stinës, si na shpëton Imunoterapia
24/02 11:35
Wake Up/ ISHP: Kemi pasur vetëm raste të dyshuara me koronavirus
24/02 11:31
Wake Up/ Komisioneri për të Dhënat Personale kërkon ligj disiplinues për telefonatat e marketingut
24/02 11:19
Wake Up/ Rezana Vrapi: Nëse kapeni me celular pezulloheni nga të gjitha provimet e maturës
24/02 11:17
Wake Up/ Diell dhe rritje temperarurash, njihuni me parashikimin e motit
24/02 09:38
Wake Up/ “Jimi Hendrix” i kitarës akustike interpreton live në Wake Up
21/02 12:15
Wake Up/ Jimi Hendrix” i kitarës akustike: Me nënën flas gjuhën arbëreshe, jam krenar për origjinën
21/02 12:14