Wake Up/ Njihuni me vajzat e para shqiptare të mundjes. Janë Kampione Ballkani
20/05/2019 12:46

Prej rreth 1 viti e gjysmë është formuar ekipi i parë i vajzave të mundjes, të cilat kanë marrë pjesë në disa aktivitete mbarëkombëtare dhe në kampionatin Ballkanik të vitit të kaluar. Së fundmi, Ekipi Kombëtar Shqiptar u përfaqësua nga gjashtë sportiste femra në Kampionatin e Kupës së Shqipërisë “Muhamet Malo”, të zhvilluar në parkun olimpik “Feti Borova” në Tiranë, nga të cilat të gjashta u vlerësuan me medalje të vendit të parë dhe të dytë. Trajneri që i ka stërvitur këto vajza por edhe shumë mundës të tjerë ndër vite është Altin Kurti. Në Shqipëri akoma duket si një tabu që të flasësh për vajza mundëse por kjo nuk është hera e parë që ato dalin me rezultate shumë të mira në këtë disiplinë. Para disa mujash Tea Sulo në kategorinë 57kg dhe Anxhela Imeraj në kategorinë 59 kg patën një tjetër garë në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”, në kuadër të Kampionatit Ballkanik të Mundjes për të rinj 2018. Pavarësisht përballjes me kundërshtare shumë të forta të nivelit olimpik nga Turqia, vajzat e ekipit kombëtar, ia dolën të zhvillojnë me sukses ndeshjet e tyre të para zyrtare, duke u kurorëzuar me medalje bronxi. Ekipi u rendit i dyti në klasifikim, i ndjekur nga Greqia në vend të 3-të.

Sot rinis kampionati/ Java e 27, super-sfida Partizani-Skënderbeu
03/06 16:33
Sot rinis kampionati/ Java e 27, supersfida Partizani – Skënderbeu
03/06 13:17
Futbollisti i Bylis me Covid-19/ Të gjithë shokët e tij të ekipit dalin negativë
02/06 15:43
Rifillimi i kampionatit/ Të mërkurën 5 ndeshjet e javës së 27-të
01/06 16:14
Partizani synon Europën/ Rifillimi i Superligës, Demi: Ridin e urova, tani Tirana e ka vetë në dorë
31/05 20:10
Testohen arbitrat e Kosovës/ Kontrolli për Covid para nisjes së ndeshjeve
30/05 19:41
Do rinisë basketbolli/ Të parët janë fëmijët me ndeshjet 3×3
28/05 15:42
Federata përcakton 3 qershorin për superioren dhe 7 qershorin për kategorinë e parë
27/05 15:48
Mala do të ikë nga Partizani/ Njofton klubin që do të largohet & se do luajë në ndeshjet e mbetura
26/05 19:48
Top News – Rikthehet futbolli në Wuhan/ Banorët heqim maskat e kapin topin
26/05 12:56
Tirana e do titullin në fushë/ Egbo kërkon të largojë euforinë: Na presin finalet
25/05 20:04
Ka shpresa te Skënderbeu/ Vazhdon betejën ligjore për t’u kthyer në Europe
24/05 21:12
Futbollisti i Dritës me covid-19/ Izair Emini tregon për Top Channel ditët në karantinë
23/05 01:29
Futbollisti i Dritës me covid-19/ Izair Emini tregon për Top Channel ditët në karantinë
22/05 19:34
Futbollistët në karantinë/ Të mbyllur në Kosovë me gjithë trajnerin
21/05 20:23
Vllaznia bojkoton stërvitjen/ Shkak nuk është Covid-19, por rrogat që nuk i kanë marrë prej 4 muajsh
21/05 19:58
Top News – Apeli i Murmagomedov/ Dagestani të ndjekë rregullat
20/05 14:26
Top News – Trajneri Villas Boas/ Marseille i ofron rinovimin
20/05 14:24
Dinamo kthehet në stërvitje/ Ekipi synon që të dalë nga kategoritë inferiore
19/05 16:47
Top News – Sportistët Franceze/ Stërvitje me sytë nga olimpikët 2021- Pa koment
19/05 16:46