Wake Up/ Në një muaj karantinë të balerinës Klaudia Pepa paska ndodhur gjithçka
03/04/2020 11:46

Klaudia Pepa është ndër emrat më të njuhur e cila prej disa kohësh jeton në Itali për të zhvilluar karrierën profesionale, ku në fakt nuk kanë qenë të pakta lajmet e mira për suksesin e saj, përmendim së fundmi pjesëmarrjen si protagoniste në programin Italian, “La Repubblica delle donne” në moderimin e (artistit, komikut) Piero Chiambretti në Mediaset. Por tashmë prej një muaji balerina shqiptare është vetizoluar në shtëpinë e saj në Lago Di Garda, provincë e Brescias, e cila është në zonën e Lombardisë, zonë kjo e shpallur e kuqe prej kohësh për shkak të përhapjes së virusit dhe numrit të lart të të infektuarve dhe viktimave. Për të folur më gjatë këtë mëngjes ajo na hapi derën e shtëpisë dhe në një lidhje skype, na rrëfeu se si organizon ditën e saj brenda katër mureve të shtëpisë. "Të them të drejtën nuk jam mërzitur shumë sepse organizoj gjëra të ndryshme në shtëpi. Kam një sallë baleti ku stërvitem çdo ditë, sot akoma nuk jam stërvitur se jam këtu me ju. Më pas dal me qentë e mi bëj një shëtitje, kthehem në shtëpi gatuaj, shoh një film pas dreke, mund të lexoj ndonjë libër, instagram, social media, video tikotok etj"- na tregoi pak nga dita e saj balerina Klaudia Pepa.

Wake Up/ Çfarë ndodhi në polici, në praninë e psikologes me 15-vjeçaren e abuzuar
02/06 12:23
Wake Up/ Astrologe Meri Shehu: Vit i vështirë i qeverisë Rama. Fajin e ka Jupiteri
02/06 12:18
Wake Up/ Astrologe Meri Shehu: Pas pandemisë “çlirohen” dhe shenjat. Ja ç’parashikon qershori?
02/06 12:06
Wake Up/ Piktorja shqiptare e portreteve dhe skenave urbane në Angli
02/06 11:29
Wake Up/ Telefonata që zbuloi rrjetin e pedofilëve që abuzuan me 15-vjeçaren
02/06 11:13
Wake Up/ Virusi është “zhdukur” klinikisht! A e fituam luftën me armikun e padukshëm apo jo?
02/06 10:58
Wake Up/ Gjuha shqipe në të gjitha shkollat publike në Itali. Nis nënshkrimi i një peticioni
02/06 10:58
Wake Up/ Shifrat e abuzimit te fëmijët
02/06 10:50
Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit
02/06 08:30
Wake Up/ Shtypi i ditës, 2 Qershor 2020
02/06 08:27
Wake Up/ “Nuk jam teksti yt” gazetaret reagojnë ndaj teksteve të këngëve! Video bëhet virale
01/06 12:16
Wake Up/Procedurat në kopsht;nga formulari për prindërit, higjiena, distanca në tavolina, fjetja etj
01/06 11:39
Wake Up/ Ja si do zbatohen masat e KOVID, me foshnjat në çerdhe?!
01/06 11:36
Wake Up/ 33% e lodrave në tregun shqiptar të rrezikshme. E tregojnë analizat laboratorike
01/06 11:28
Wake Up/ INSTAT: Fëmijët shqiptarë të privuar nga ushqimi, veshjet, argëtimi dhe pushimet
01/06 11:08
Wake Up/ Shtypi i ditës, 1 Qershor 2020
01/06 10:19
Wake Up/ Parashikimi i motit/ Java nis me reshje dhe ulje temperaturash
01/06 10:07
Wake Up/ Rrëfehet në “Wake Up”, Ilda Bejleri: Ja ku do më gjejë sezoni i ri
29/05 13:10
Wake Up/ Top Channel, hap audicione për punësimin e të rinjve
29/05 12:08
Wake Up/ Shqipëria e turizmit tjetër. Kriza e operatorëve dhe bujtinave jobregdetare
29/05 12:03