Wake Up/ Ministria e Turizmit, Kriza e turizmit pas tërmetit: Nuk ishin të përgatitur
14/01/2020 13:56

Nisur nga solidariteti i lartë i sektorit të turizmit për të ndihmuar mbi 6000 qytetarë të pastrehë si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit dhe për të promovuar imazhin ndërkombëtar të Shqipërisë si destinacion i qëndrueshëm, Ministria e Turizmit dhe Mjedisit në bashkëpunim me UNËTO, organizon sot Samitin Rajonal të Turizmit “Tourism for Solidarity and Sustainability”. Në këtë samit ndërkombëtar, më të rëndësishmin që është organizuar ndonjëherë në Shqipëri, marrin pjesë ministrat e rajonit, sekretarit të përgjithshëm të UNËTO si dhe operatorëve turistikë vendas dhe ndërkombëtarë. Turizmi ka qenë një nga sektorët që është prekur drejtpërdrejt nga situata e krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit, pasi shumë rezervime janë anuluar si pasojë edhe e dëmtimeve që kanë pasur bizneset, hotelet por ndërkohë ajo që është më shqetësuese është situata e këtij sektori në të ardhmen jo shumë të largët, në verën e 2020.

Wake Up/ Back To Black nga Amy Winehouse
17/01 14:28
Emisioni i plotë – Wake Up, 17 Janar 2020
17/01 13:16
Wake Up/ Eli Fara: Ja pse në ’89 shumë prindër i quajtën vajzat Elifara
17/01 13:10
Wake Up/ Eli Fara dhe Aurela Gaçe së shpejti me një baladë
17/01 13:09
Wake Up/ Jozefina Simoni, “rikthen” në skenë Amy Winehouse!
17/01 12:56
Wake Up/ Të rinjtë e shkollës profesionale në Elbasan: Mësojnë zanate për të gjetur punë
17/01 12:56
Wake Up/ Këshillën e kujt kompozitori mban si moto në jetë Eli Fara
17/01 12:51
Wake Up/ Eli Fara kujton me nostalgji kohën kur ishte mësuese
17/01 12:49
Wake Up/ Marina Fara këshilltarja muzikore e mami Elit. “Ajo ka shije muzikore”
17/01 12:40
Wake Up/ Eli Fara: Stresin e ftova unë në bashkëpunim. Ja pse?
17/01 12:33
Wake Up/ Studimi: Të pasurit jetojnë mesatarisht 9 vite më shumë se të varfërit!
17/01 12:22
Wake Up/ 72% e shqiptarëve të punësuar në privat punojnë në fundjavë dhe për festa zyrtare
17/01 12:09
Wake Up/ Shqiptarët të pakënaqur me punën, 57% në kërkim të një pune tjetër
17/01 11:55
Wake Up/ Kuriozitet/ Krijohen robotë nga embrioni i bretkosës
17/01 11:34
Wake Up/ Megi Doçi, shpallet golashënuesja më e mirë në botë por nuk vlerësohet
16/01 13:52
Wake Up/ Ngjitjet në mal, femrat po tejkalojnë edhe meshkujt
16/01 13:46
Wake Up/ “Fytyra” e re e kirurgjisë hap dyert për mijëra pacientë
16/01 13:24
Wake Up/ Si po ndikon ekrani në zhvillimin e të folurës te fëmijët
16/01 13:15
Emisioni i plotë – Wake Up, 16 Janar 2020
16/01 12:50
Wake Up/ Bombolat e gazit: 99 % e aksidenteve vijnë nga pakujdesia
16/01 12:47