Wake Up/ Megi Doçi, shpallet golashënuesja më e mirë në botë por nuk vlerësohet
16/01/2020 13:52

Në 2018, ajo do të cilësoj si " Miss 301 golëshi", si e para femër me më shumë gola në kampionatin kombëtar, që edhe meshkujt do ta kishin zili. E kemi fjalën për sulmuesen e Ekipit të Vllaznisë por edhe të Kombëtares, Megi Doçi. Sot në këtë studio ajo vjen si golashënuesja më e mirë në botë për 2019 por edhe gjatë 2018 ka qënë po e para. Shoqëria spanjolle “Futebol Feminino Alternativo” për të katërtin vit radhazi organizoi një studim të tillë për futbollin e femrave duke analizuar më shumë se 60 kampionate nga e mbarë bota dhe duke bërë një renditje të shënueseve më të mira. Megi ka shënuar plot 85 gola, më shumë se kushdo tjetër në rruzullin tokësor. Ajo ka lënë në vendin e dytë me vetëm një gol më pak, futbollisten e Barcelonës Kristina Freda, ndërkohë që në vendin e tretë është e renditur futbollistja e Apolonisë Kesjana Goro me 71 gola. Megi ështe pjesë e Ekipit të Vllaznisë në futboll për femra që mban titullin e kampionit kombëtar, si dhe pjesë e ekipit kombëtar të femrave në futboll.

Wake Up/ Shtetasit që kanë hyrë në Shqipëri 24 orë nën vëzhgimin e policisë
01/04 12:48
Wake Up/ Drejtor i Rendit Albert Dervishaj: 1 milionë telefonata nga qytetarët në izolim
01/04 12:48
Wake Up/ Vaksina e turbekulozit si na mbron nga Kovid-19. Flet, Dr. Genc Sulçebe
01/04 12:27
Wake Up/ Filma në karantinë; Sheshxhirimi, shtëpia. Tema, izolimi
01/04 12:26
Wake Up/ A ndikon vërtet Zinku në dobësimin e koronës?!
01/04 12:15
Wake Up/ Dr. Genc Sulçebe: Duhet të sëmuren 60% e shqiptarëve që të bëhen imun ndaj Kovid-19
01/04 12:08
Wake Up/ Policia e Shtetit: Në dy javë 1968 ndëshkimet për të pabindurit ndaj izolimit
01/04 11:53
Wake Up/ OSHEE: Falja e kamatëvonesave dhe faturimi i marsit. Kategoritë që përfitojnë
01/04 11:44
Reshje dhe temperatura të ulëta, njihuni me parashikimin e motit
01/04 08:03
Wake Up/ Korona; 76 % e shqiptarëve thonë se ka ndikim negativ në financat familjare
31/03 11:46
Wake Up/ Robert Aliaj dhe vajza Gala në izolim prej 15 ditësh, pikturojnë dhe i këndojnë atdheut
31/03 11:39
Wake Up/ Dr.Ilir Alimehmeti: Paniku, pasoja më e rëndë e Kovidit 19
31/03 11:34
Wake Up/ Sondazhi: Shqiptarët frikë nga infektimi me Kovid, dhe të trishtuar në izolim
31/03 11:21
Wake Up/ Londër: Boksierët shqiptarë shkuan për Evropianin por u izoluan, presin riatdhesimin
31/03 11:20
Wake Up/ Cili infekton më shumë gripi sezonal apo Kovidi?
31/03 11:18
Rikthehen vranësirat dhe reshjet, njihuni me parashikimin e motit për sot
31/03 07:42
Wake Up/ Dr. Ermal Xhaho nga Düsseldorf: Gjermania nuk e përjashton skenarin e Italisë
30/03 12:42
Wake Up/ Historia e vërtetë që fshihet pas “Këngës së mjekut” së Anida Takes dhe Agim Prodanit
30/03 12:41
Wake Up/ Mali i Zi mbështet me mbi 250 mijë euro sektorin e medias
30/03 12:31
Wake Up/ “Kënga e mjekut”: Si u realizua kënga që u bë Hit. Flasin realizuesit
30/03 12:30