Wake Up/ Kristina Rexhaj, arkitektja që riciklon orenditë përmes artit
23/04/2019 12:39

Kristina, me profesion arkitekte, është e pasionuar pas pikturës dhe e shfrytëzon talentin e saj për të transformuar objekte nga më të ndryshmet. Ajo, zakonisht i pikturon sipër objektet ose i krijon përmes materialeve që gjenden në studion e saj. Fillimisht Kristina përdorte bojërat akrilike por ato nuk janë shumë rezistente ndaj ujit dhe iu desh të kërkonte diçka tjetër derisa në internet zbuloi rezinën.

Rama, ekspozitë në Norvegji/ Muzeu i veprave në Kobalt ka kërkuar pikturat e kryeministrit shqiptar
23/07 20:01
Suksesi i “Bohemian Rhapsody” – 1 miliardë klikime në “Youtube”
23/07 16:58
Sozitë e shkrimtarit Heminguej. Konkurs në 120-vjetorin e lindjes
23/07 16:45
“Veprat” të Leonardo da Vinçit në Tiranë/ Ekspozita shëtitëse më riprodhime të cilësisë së lartë
23/07 15:40
Për hir të të birit Sophia Loren rikthehet në ekran
23/07 14:59
Muzikë dhe turizëm/Instrumentistë nga e gjitha bota mblidhen në Durrës
22/07 12:50
Nga SHBA, pushime në Shkodër/ Aktori Sandër Ruci kthehet çdo verë në vendlindje
21/07 19:48
Ermonela Jaho shkëlqen në Australi/ Publiku e duartroket gjatë dhe kritika e vlerëson me për rolin e Anne Boleyn
21/07 15:34
Historia e viteve ’80 në film, “Internimi” pritet të shfaqet së shpejti për publikun
20/07 15:49
Ekspozohen 91 punime nga krijimtaria 50 vjeçare e artistit Shyqyri Sako
19/07 20:03
Festivali i super heronjve – Hulku me shokë në “Comic Con” në San Diego
19/07 17:29
Urdhër për boshatisjen e teatrit?! Aleanca në Mbrojtje të Godinës: S’e lejojmë
19/07 16:10
Festivali në Kala; Netët e gjata të muzikës në Berat. Muzetë nuk mbyllen
19/07 12:35
TKOB, në “shtëpi” në janar/ Mbyllet sezoni artistik. “Opera në Park” në Sheshin Skënderbej
17/07 20:45
Jul Çesari/ Drama shekspiriane në Tiranë
14/07 20:34
Një libër për bllokun/ “Blloku” i Isuf Kalos tregon historinë e lagjes famkeqe
12/07 16:25
“Otello” në Butrint/ Trupa e teatrit bullgar ngjitet në skenën e festivalit veror
12/07 12:19
“Jul Cezari” vjen në Tiranë/ Premiera e regjisorit Ivica Buljan, në oborrin e tetarit
11/07 21:29
Të kuptosh Ballkanin/ ‘Bashkarisht’ mbledh 8 artistë nga vendet e rajonit
09/07 20:00
Domingo ende në skenë/ Tenori 78-vjeçar në festivalin më të vjetër operistik
09/07 12:53