Wake Up/ “Klement Çupi nën rrënoja foli në telefon me të fejuarën në Angli”, rrëfen xhaxhai
03/12/2019 11:27

Mëngjesin e sotëm në “Wake Up” ishte i ftuar, Hamza Çupi i cili në tërmetin e 26 nëntorit, humbi nën rrënoja vëllain e tij Hajredinin, bashkëshorten e vëllait, Lutfien dhe nipin që kishte ardhur nga Anglia, Klement Çupin. Menjëherë pas tërmetit të fuqishëm ai është nisur nga Vora, aty ku jeton, për në Thumanë pasi vëllai i tij nuk përgjigjej në telefon. Ka qenë i pari që ka mbërritur në vendngjarje, ku ka parë pallatin krejtësisht të shembur. Për pak minuta më pas kanë mbërritur dhe zjarrfikëset. Ai theksoi se ishte një situatë shumë e vështirë kur mësoi që vëllai i tij dhe nusja e vëllait kishin ndërruar jetë, ndërsa dy nipat e tij për fat të mirë ishin ende gjallë dhe po bëhej çmos për t’i nxjerrë nga rrënojat. Për disa orë është komunikuar me Klementin duke i kërkuar që të bëjë durim, pasi do të nxirrej shpejt nga aty. Mirëpo Klementit i kishte rënë betoni mbi këmbë dhe kishte humbur shumë gjak, duke bërë që mos të shpëtonte dot. Përgjatë kësaj kohe ai ka kërkuar të flasë me të fejuarën e tij në Angli, Liridona duke i dhënë kështu lamtumirën e fundit. Përgjatë operacionit të kërkim – shpëtimit Klementi ka kërkuar ujë dhe cigare dhe më pas ka mbyllur sytë…Xhaxhai i tij, Hamzai theksoi se dhe në Angli, vendin ku jetonte Klementi është mbajtur një ceremoni përkujtimore për ndarjen e tij nga jeta.

Emisioni i plotë – Wake Up, 11 Dhjetor 2019
11/12 15:28
Wake Up/ “Jeho”, Fjoralba Ponari dhe Alban Male zbulojnë risitë e festivalit më të ri në TCH
11/12 13:22
Wake Up/ “Epsh dhe lakmi” për një publik +16 në ArTurbina
11/12 13:03
Wake Up/ Instituti i Monumenteve: Ku ka kantiere restaurimi ka kuriozitet për turizëm kulturor
11/12 12:27
Wake Up/ Bizneset: Sa më shpejt kompensim nga kompanitë e sigurimit, ndryshe falimentojmë
11/12 12:08
Wake Up/ Bashkia Durrës, bonusi i qirave për banorët e dëmtuar nis nga 25000 lekë
11/12 11:29
Wake Up/ Bashkia Durrës: 100 punonjës, 3 muaj punë në pallatet e para viteve ‘93
11/12 11:26
Emisioni i plotë – Wake Up, 10 Dhjetor 2019
10/12 16:46
Wake Up/ StrinGirls-at shqiptare që bëjnë muzikë Deep House me motive jugu
10/12 13:05
Wake Up/ Bujar Kapexhiu: Festivalin e 11-të dikur e përjetova si dramë sot si komedi
10/12 12:48
Wake Up/ Agim Baçi: Nobelistin Peter Handke, refuzojnë ta lexojnë në Shqipëri
10/12 12:24
Wake Up/ Frikë nga epidemia, vaksinohen banorët në kampet e tërmetit
10/12 12:10
Wake Up/ Bonusi i qirasë për 2000 familje të pastreha nga tërmeti është 1.800-2700 lekë
10/12 11:25
Emisioni i plotë – Wake Up, 09 Dhjetor 2019
09/12 14:02
Wake Up/ Bes Kallaku pohon se do të ketë dhe një “Falco 2”
09/12 12:18
Wake Up/ “Bleona Qeretit edhe 10 milionë dollarë t’i japësh prapë nuk kënaqet”
09/12 11:57
Wake Up/ Bes Kallaku: Në Bubq janë 300 shtëpi të dëmtuara, ka ende nevojë për ndihmë
09/12 11:24
Wake Up/ “Amaneti i babait tim: Shërbim shëndetësor falas për shqiptarët”.
09/12 11:15
Wake Up/ Arratisja e baritonit durrsak, Gëzim Myshketa
09/12 11:15
Wake Up/ Mjekët shqiptarë të Amerikës vizita falas për shqiptarët
09/12 11:07