Wake Up/ Këngëtarja Eltina Minarolli, projektet e mia jashtë Shqipërisë
08/11/2019 12:12

Eltina Minarolli rikthehet me dy projekte të reja muzikore pas një shkëputjeje gati dy vjeҫare. Këtë herë ajo prezantohet me dy bashkëpunime ndërkombëtare dhe qëllimi ka qënë jo vetëm që të sjellë një frymë të re për publikun shqiptar por edhe një ndërthurje mes dy kulturave tërësisht të ndryshme. Eltina rikthehet me një zhaner të ri, konkretisht "Afro Beats", jo vetëm në stil por edhe në gjuhën afrikane. Eltina ka zhvilluar një sërë koncertesh të muzikës klasike (e jo vetëm) në Itali, Greqi, Zvicër, Amerikë...etj. Prezantimi i saj i parë me një këngë të vetën ka qënë në Top Fest. Në 2011 ajo realizon albumin e saj të parë me titull "Tek ti dua të jem". Eltina ka eksploruar në disa zhanre si: hip-pop, muzikë elektronike, pop-baladë...etj. Perveç muzikës klasike ngjyra e zërit te saj përshtatet mjaft mirë dhe me muziken jazz, blues dhe soul. Ajo ka qënë edhe pjesë e "Voice Albania" 3, 3 dhe 5, si Vocal Coach.

Emisioni i plotë – Wake Up, 06 Dhjetor 2019
06/12 16:50
Wake Up/ “Tërmeti dhe pema”, përralla e Arbërit 7 vjeçar nga Durrësi
06/12 13:22
Wake Up/ Shqiptari Dastid Ferati; Nga kampet e Kenias në rrënojat e Durrësit dhe Thumanës
06/12 12:55
Wake Up/ Rriten kërkesat për tokë. Njerëzit duan ti ndërtojnë vetë shtëpitë
06/12 12:38
Wake Up/ Çdo dëm nga tërmeti do të kompensohet. Garantojnë kompanitë e sigurimeve
06/12 12:00
Emisioni i plotë – Wake Up, 05 Dhjetor 2019
05/12 15:37
Wake Up/ Do të sfidonte 148 kuzhinierët më të mirë të botës, por gatuan në Thumanë e Bubq
05/12 11:58
Wake Up/ Yjet e kuzhinës botërore do të gatuajnë për banorët e strehuar në çadra
05/12 11:58
Wake Up/ Studentët e Filologjikut krijojnë aplikacion ku ti raporton dëmet e tërmetit
05/12 11:43
Wake Up/ Memorial në Lurë për viktimat nga tërmeti. Mbillen 51 filiza me emrat e tyre
05/12 11:31
Wake Up/ Arrestimi për një status në FB. Policia shkeli ligjin me qëllimin; frikësimin e publikut
05/12 11:26
Wake Up/ “Ligji ka vendosur në pallate një “gjyle” që quhet administrator”. Revolta e inxhinierit
05/12 11:09
Emisioni i plotë – Wake Up, 04 Dhjetor 2019
04/12 15:26
Wake Up/ Ndërtesat publike të pacertifikuara. Bota i certifikon çdo 20-30 vjet
04/12 12:23
Wake Up/ Te aplikacioni “termet.invent.al”, mund të nxirrni vetë të dhënat e dëmeve nga tërmeti
04/12 12:04
Wake Up/ Elvis Naçi: Po t’i hyja politikës do ishte tradhti ndaj atyre që më besojnë
04/12 12:03
Wake Up/ Elvis Naçi: Me 5.176.244 Euro të mbledhura, do të ndërtojmë 270 banesa
04/12 12:03
Wake Up/ “Këtë muaj do hamë më pak”. Historia e Xhevahires. Dha pensionin për të dëmtuarit nga tërmeti
04/12 11:51
Wake Up/ A po zhvendosen tërmetet në jug të vendit? Sizmiologët thonë JO
04/12 11:51
Wake Up/ 85% e godinave në Durrës janë në rregull. Flet inxhinieri Agim Seranaj
04/12 11:42