Wake Up/ “Hiletë” që përdorin supermarketet, që konsumatorët të shpenzojnë
18/10/2019 11:57

Nëse jeni një konmsumator i kujdesshëm, nuk ka mundësi të mos keni vënë re disa truqe dhe strategji që përdorin supermarketet për të na bërë që të shpenzojmë sa më shumë, duke blerë ndoshta edhe artikuj nuk na duhen. Industria e shitjeve me pakicë ka politika të tëra për mënyrën se si organizohen artikujt për t’u shitur, nga reklamat gjigante tek afishet me ngjyrë të kuqe, deri te muzika që luhet në sfond, apo aromat e këndeve ku shiten produkte të sapopjekura apo të freskëta.

Wake Up/ “Smart Heritage”, rruga digjitale e promovimit të turizmit, nis me Muzeun e Durrësit
05/06 11:17
Wake Up/ Sonte dilni të shihni eklipsin hënor. Më 21 qershor shënoni në kalendar eklipsin diellor
05/06 10:59
Wake Up/ Kur për “fe dhe moral” nuk lejon fëmijët në shkollë. Debati pas rastit të Kamzës
05/06 10:47
Wake Up/ Kriza ekonomike e bashkive pas pandemisë. 12 propozime për rimëkëmbjen
05/06 10:26
Vranësira dhe reshje, njihuni me parashikimin e motit
05/06 08:38
Wake Up/ Shtypi i ditës, 5 Qershor 2020
05/06 08:15
Wake Up/ Kampionia Getta Beqa: Si të ndryshosh trupin për 30 ditë me ushtrime në kushte shtëpie
04/06 11:54
Wake Up/ Modeli i artistit të angazhuar në Shqipëri me statuse Facebooku dhe foto Instagrami
04/06 11:37
Wake Up/ Edmond Drishti, shqiptari i policisë në New Jersey tregon për situatën e protestave
04/06 10:38
Wake Up/ Peticion për votën e diasporës. Emigrantët kërkojnë sistem proporcional me lista të hapura
04/06 10:07
Wake Up/ Maturantët në provim: Testi me alternativa, korrigjimi elektronik dhe pragu i kalueshmërisë
04/06 09:53
Vazhdon rritja e temperaturave, njihuni me parashikimin e motit
04/06 08:06
Wake Up/ Shtypi i ditës, 4 Qershor 2020
04/06 08:03
Wake Up/ Ofchestra, vokalisti rrëfen si e bëri djalin pjesë të klipit “Dance Dance”
03/06 12:56
Wake Up/ Incidenti i gazetares shqiptare në raportim. Djali i ndërhyn në lidhjen direkte
03/06 11:32
Wake Up/ Dalin rezultatet e testit të KOVID për ekipin e Bylisit. Të gjithë dalin negativë
03/06 11:27
Wake Up/ Rinis futbolli. Çfarë ndodh sot me Superligën, pas 3 muajsh pushimi
03/06 11:05
Wake Up/ Shqiptarët me sytë nga feja: Dera ku trokasin për zgjidhjen e halleve të përditshme
03/06 10:59
Wake Up/ 87% e të rinjve kërkojnë në Google për të vendosur një llambë apo një vidë
03/06 10:58
Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot
03/06 08:26