Wake Up/ Gerta Heta dhe DJ Vini kujtojnë fillimet e “Top Albania Radio”
14/02/2020 13:46

Sot është një ditë e veçantë jo vetëm se është “Shën Valentini”, dita e të dashuruarve, por se pikërisht me 14 shkurt 1998 është dita kur ka nisur transmetimin zyrtar, radio e parë private në vend, Top Albania Radio, e cila sot feston 22 vjetorin e saj. Prezantuesja e parë e Top Albania Radio ka qenë pikërisht Gerta Heta. Që prej asaj dite, (14 shkurt 1998) Top Albania Radio është shndërruar në fenomen, pasi vazhdon të mbetet radio më e dëgjuar. Ky medium përcjell muzikën më të zgjedhur shqiptare dhe të huaj dhe edicionet informative të cilat transmetohen çdo 60 minuta me lajmet më të fundit nga vendi dhe bota, por dhe me një larmi programesh kulturore e sportive. Për të folur më gjatë për këto 22 vite dashuri, me ne sot në studio ishte gazetarja Gerta Heta dhe Dj i Top Albania Radio, Ervin Xhixho, i cili i ka dedikuar një dokumentar radios ku u rrit, titulluar “Top Albania Radio-The Beginning”.

Wake Up/ “Jimi Hendrix” i kitarës akustike interpreton live në Wake Up
21/02 12:15
Wake Up/ Jimi Hendrix” i kitarës akustike: Me nënën flas gjuhën arbëreshe, jam krenar për origjinën
21/02 12:14
Wake Up/ Antonio Forcione i cilësuar si “Jimi Hendrix” i kitarës akustike, koncerte në Shqipëri
21/02 12:10
Wake Up/ Fundjavë karnavalesh nga Shkodra në Gjirokastër
21/02 11:58
Wake Up/ Dy mjeket shqiptare që “zbuluan” çrregullimet e personalitetit pas atakut kardiak
21/02 11:38
Wake Up/ Krijohet regjistri i mjekëve shqiptarë në Evropë
21/02 11:36
Wake Up/ Mirgit Vataj i Alo 116: Në Shqipëri ka një rrjet të mirëfilltë pedofilësh
21/02 11:26
Wake Up/ 1 në 10 fëmijë shqiptarë është abuzuar seksualisht. 8 raste abuzimi vetëm në një vit
21/02 11:25
Wake Up/ Teknologjia po vret shqipen, Dhurata Shehri: Nuk janë vetëm të rinjtë fajtorë
21/02 11:16
Ulje e ndjeshme temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot
21/02 08:28
Wake Up/ Branka Petriç hap pas 10 vitesh valixhen e kujtimeve të bashkëshortit Bekim Fehmiu
20/02 12:33
Wake Up/ Bekim Fehmiu, “Odisea’ shqiptar në një film-dokumentar me regji të Valmir Tertinit
20/02 12:32
Wake Up/ Për herë të parë një anketim kombëtar për kopshtet; Larg standardeve evropiane
20/02 12:30
Wake Up/ Rinaldo Sata, fotografi provokues. Puna me Bella Hadid, Eva Herzigova apo Harper Bazaar
20/02 11:45
Wake Up/ Alarmi: Metalet toksike në lumin e Lanës, 104 herë më shumë se standardi i BE
20/02 11:42
Wake Up/ OSHEE: Vjedhësit e energjisë do dënohen edhe me burg edhe gjobë. Ja pse këto masa
20/02 11:29
Reshje dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
20/02 07:38
Wake Up/ Këngëtarja Ermira Babaliu nga Amerika u gjen strehë banorëve të prekur nga tërmeti
19/02 12:38
Wake Up/ Gazetari Bibe: Shqiptarët në Greqi dalin në rrugë për tallava dhe jo për pensionet
19/02 12:31
Wake Up/ Ermira Babaliu: Këngët që krijohen sot nuk të thonë asgjë
19/02 12:30