Wake Up/ “Fytyra” e re e kirurgjisë hap dyert për mijëra pacientë
16/01/2020 13:24

Spitali i Kirurgjisë në ambientet e Qendrës Spitalore Universitare Nënë Tereza në Tiranë trajton me mijëra pacientë çdo ditë. Vetëm për ndërhyrjet kirurgjikale janë 900 pacientë në vit, pa përfshirë këtu 23 mijë që i nënshtrohen ndërhyrjeve mikrokirurgjikale dhe pa përfshirë këtu numrin e pacientëve që thjesht marrin konsulta. Për vite me radhë vetë mjekët që kanë shërbyer dhe shërbejnë aty janë ankuar për kushtet e vështira , për mungesën e pajisjeve, mjeteve të cilat janë pjesë e operacioneve të rëndësishme. Por duket se pacientët shqiptarë dhe vetë mjekët do të përballen me një panoramë krejt ndryshe përgjatë këtij viti e në vazhdim. Vetëm pak ditë më parë, është inaguruar spitali që mban emrin e kirurgut të njohur shqiptar " Frederik Shiroka", Një godinë moderne, me salla, pavijone të reja, gati për të pritur mijëra pacientë që do të kenë nevojë për ndihmë mjekësore.

Wake Up/ Shtetasit që kanë hyrë në Shqipëri 24 orë nën vëzhgimin e policisë
01/04 12:48
Wake Up/ Drejtor i Rendit Albert Dervishaj: 1 milionë telefonata nga qytetarët në izolim
01/04 12:48
Wake Up/ Vaksina e turbekulozit si na mbron nga Kovid-19. Flet, Dr. Genc Sulçebe
01/04 12:27
Wake Up/ Filma në karantinë; Sheshxhirimi, shtëpia. Tema, izolimi
01/04 12:26
Wake Up/ A ndikon vërtet Zinku në dobësimin e koronës?!
01/04 12:15
Wake Up/ Dr. Genc Sulçebe: Duhet të sëmuren 60% e shqiptarëve që të bëhen imun ndaj Kovid-19
01/04 12:08
Wake Up/ Policia e Shtetit: Në dy javë 1968 ndëshkimet për të pabindurit ndaj izolimit
01/04 11:53
Wake Up/ OSHEE: Falja e kamatëvonesave dhe faturimi i marsit. Kategoritë që përfitojnë
01/04 11:44
Reshje dhe temperatura të ulëta, njihuni me parashikimin e motit
01/04 08:03
Wake Up/ Korona; 76 % e shqiptarëve thonë se ka ndikim negativ në financat familjare
31/03 11:46
Wake Up/ Robert Aliaj dhe vajza Gala në izolim prej 15 ditësh, pikturojnë dhe i këndojnë atdheut
31/03 11:39
Wake Up/ Dr.Ilir Alimehmeti: Paniku, pasoja më e rëndë e Kovidit 19
31/03 11:34
Wake Up/ Sondazhi: Shqiptarët frikë nga infektimi me Kovid, dhe të trishtuar në izolim
31/03 11:21
Wake Up/ Londër: Boksierët shqiptarë shkuan për Evropianin por u izoluan, presin riatdhesimin
31/03 11:20
Wake Up/ Cili infekton më shumë gripi sezonal apo Kovidi?
31/03 11:18
Rikthehen vranësirat dhe reshjet, njihuni me parashikimin e motit për sot
31/03 07:42
Wake Up/ Dr. Ermal Xhaho nga Düsseldorf: Gjermania nuk e përjashton skenarin e Italisë
30/03 12:42
Wake Up/ Historia e vërtetë që fshihet pas “Këngës së mjekut” së Anida Takes dhe Agim Prodanit
30/03 12:41
Wake Up/ Mali i Zi mbështet me mbi 250 mijë euro sektorin e medias
30/03 12:31
Wake Up/ “Kënga e mjekut”: Si u realizua kënga që u bë Hit. Flasin realizuesit
30/03 12:30