Wake Up/ Eltina Minarolli: Dua të sjell një frymë të re në muzikë
14/02/2020 13:08

Eltina Minarolli rikthehet në "Wake Up" pikërisht sot në një ditë të shënuar kur ajo prezanton edhe albumin e saj EP me këngë dedikuar dashurisë. Ky është albumi i saj i katërt dhe titullohet "Just Love". Projekti më i ri i Eltinës vjen si një bashkëpunim me producenten e talentuar nga Amsterdami, Miss Tahloulah May. Në do të mund të dëgjojmë sot për herë të parë një nga këngët më të bukura të këtij albumi, ndoshta më të preferuarën e vetë Eltinës. Kjo nuk është hera e parë që Eltina realizon bashkëpunime me producentë apo artistë të huaj. Kohët e fundit Eltina ka qënë shumë aktive në tregun muzikor. Kujtojmë se në nëntor ajo solli disa projekte të reja muzikore pas një shkëputjeje gati dy vjeҫare. Këngën "Lady" dhe "Onome", dy bashkëpunime ndërkombëtare në zhanrin "Afro Beats" rezultuan të suksesshme. Eltina po ashtu interpretonte edhe në gjuhën afrikane.

Wake Up/ “Jimi Hendrix” i kitarës akustike interpreton live në Wake Up
21/02 12:15
Wake Up/ Jimi Hendrix” i kitarës akustike: Me nënën flas gjuhën arbëreshe, jam krenar për origjinën
21/02 12:14
Wake Up/ Antonio Forcione i cilësuar si “Jimi Hendrix” i kitarës akustike, koncerte në Shqipëri
21/02 12:10
Wake Up/ Fundjavë karnavalesh nga Shkodra në Gjirokastër
21/02 11:58
Wake Up/ Dy mjeket shqiptare që “zbuluan” çrregullimet e personalitetit pas atakut kardiak
21/02 11:38
Wake Up/ Krijohet regjistri i mjekëve shqiptarë në Evropë
21/02 11:36
Wake Up/ Mirgit Vataj i Alo 116: Në Shqipëri ka një rrjet të mirëfilltë pedofilësh
21/02 11:26
Wake Up/ 1 në 10 fëmijë shqiptarë është abuzuar seksualisht. 8 raste abuzimi vetëm në një vit
21/02 11:25
Wake Up/ Teknologjia po vret shqipen, Dhurata Shehri: Nuk janë vetëm të rinjtë fajtorë
21/02 11:16
Ulje e ndjeshme temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot
21/02 08:28
Wake Up/ Branka Petriç hap pas 10 vitesh valixhen e kujtimeve të bashkëshortit Bekim Fehmiu
20/02 12:33
Wake Up/ Bekim Fehmiu, “Odisea’ shqiptar në një film-dokumentar me regji të Valmir Tertinit
20/02 12:32
Wake Up/ Për herë të parë një anketim kombëtar për kopshtet; Larg standardeve evropiane
20/02 12:30
Wake Up/ Rinaldo Sata, fotografi provokues. Puna me Bella Hadid, Eva Herzigova apo Harper Bazaar
20/02 11:45
Wake Up/ Alarmi: Metalet toksike në lumin e Lanës, 104 herë më shumë se standardi i BE
20/02 11:42
Wake Up/ OSHEE: Vjedhësit e energjisë do dënohen edhe me burg edhe gjobë. Ja pse këto masa
20/02 11:29
Reshje dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
20/02 07:38
Wake Up/ Këngëtarja Ermira Babaliu nga Amerika u gjen strehë banorëve të prekur nga tërmeti
19/02 12:38
Wake Up/ Gazetari Bibe: Shqiptarët në Greqi dalin në rrugë për tallava dhe jo për pensionet
19/02 12:31
Wake Up/ Ermira Babaliu: Këngët që krijohen sot nuk të thonë asgjë
19/02 12:30