Wake Up/ Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për fillimin e javës
06/04/2020 09:50

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00ºC në 12ºC, në zonat e ulëta nga 05ºC në 20ºC dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 21ºC. Era do të fryejë në drejtim Verilindor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 4 ballë. Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 01ºC deri në 11ºC dhe në zonat e ulëta nga 06ºC në 14ºC.

Wake Up/ Rrëfehet në “Wake Up”, Ilda Bejleri: Ja ku do më gjejë sezoni i ri
29/05 13:10
Wake Up/ Top Channel, hap audicione për punësimin e të rinjve
29/05 12:08
Wake Up/ Shqipëria e turizmit tjetër. Kriza e operatorëve dhe bujtinave jobregdetare
29/05 12:03
Wake Up/ “Dua të të bëj të lumtur” surprizon live Islin, në Wake Up
29/05 11:21
Wake Up/ Interneti përdoret 69% për rrjete sociale dhe vetëm 30% për edukim
29/05 11:19
Wake Up/ Mbyllet viti shkollor.Si do të vlerësohen nxënësit për mësimin online?!
29/05 11:15
Wake Up/ Shtypi i ditës, 29 Maj 2020
29/05 08:23
Surprizon moti, dita nis e kthjellët por pasditja…
29/05 08:13
Wake Up/ Agnesa Vuthaj për jetën private: Jam e lumtur. Qyteti i dashurisë, vendi ideal për…
28/05 12:40
Wake Up/ Një teze dhe hallë si Agnesa Vuthaj, me 13 nipër dhe mbesa
28/05 12:39
Wake Up/ Agnesa Vuthaj: Karantina më frymëzoi për linjën time të veshjeve
28/05 12:07
Wake Up/ Saranda të shpallet “Qyteti i boungavilleve”
28/05 12:04
Wake Up/ Aktivistët nxjerrin goma dhe tonelata plastike nga gjiri i Sarandës
28/05 11:46
Wake Up/ Burgu i Prishtinës kthehet në muze. U ndërtua në fund të viteve 1940
28/05 11:26
Wake Up/ INSTAT:Të rinjtë shqiptar as në punë, as në shkollë. Kemi nivelin më të lartë në rajon
28/05 11:21
Wake Up/ Sondazhi: Shqiptarët s’kanë frikë nga KOVID-19. Shqetësimi kryesor është ekonomia
28/05 11:17
Parashikimi i motit, ja çfarë pritet të ndodhë sot
28/05 08:34
Wake Up/ Shtypi i ditës, 28 Maj 2020
28/05 08:29
Wake Up/ Historia e motër Files. Si ndryshoi jeta e saj kur vendosi t’i dedikohej Zotit
27/05 12:01
Wake Up/ Ilir Shaqiri: Marr shumë mesazhe nga shqiptarë që pse nuk i ke mësuar vajzës shqip
27/05 11:57