Wake Up/ Bes Kallaku pohon se do të ketë dhe një “Falco 2”
09/12/2019 12:18

‘Falco’ quhet filmi i Bes Kallakut me producent dhe protagonist kryesor vetë aktorin e njohur. Në qendër të tij është situata aktuale politike dhe sociale në Shqipëri sigurisht e shoqëruar me nota humori. “Falco” është është xhiruar në 15 qytete të Shqipërisë dhe në 4 qytete të Italisë. Prej dy vitesh e gjysmë, aktori Bes Kallaku i është përkushtuar këtij projekti i cili tashmë është finalizuar dhe kujtojmë se prej datës 20 nëntor “Falco” nisi të shfaqej në të gjitha kinematë e Tiranës, por për shkak të tërmetit të 26 nëntorit shfaqja e filmit u ndërpre. Aktori pohoi se duke filluar nga sot filmi do të nisë të shfaqet në të gjitha kinematë. Por teksa fliste për filmin ai pohoi se do të ketë dhe një "Falco 2"- duke i premtuar Ori Nebijajt dhe Isli Islamit se do ti bëjë pjesë të serisë së dytë të filmit.

Flaka Krelani këndon live këngën më të dashur “Garden”
22/01 12:45
Flaka Krelani: Bashkëpunimi i radhës, me një mik të Chris Brown
22/01 12:20
Wake Up/ Flaka Krelani: Me reperin amerikan më lidhi Instagrami
22/01 12:09
Wake Up/ Flaka Krelani i përgjigjet akuzave për kopjimin e klipit të Rihannës
22/01 11:59
Wake Up/ Ermira Hysaj, aktorja që vdes dhe rreh burrat ne skenë
22/01 11:51
Wake Up/ Komiteti i Helsinkit: Rasti Strazimiri kalvari i një të sëmuri mendor në Strasburg
22/01 11:49
Wake Up/ Flaka Krelani: Pse reperi amerikan, Young Noble nuk hezitoi të ishte krah meje
22/01 11:43
Wake Up/ “Hedda Gabler” e Ibsenit për herë të parë në skenën shqiptare vihet nga një rumun
22/01 11:33
Wake Up/ Të riparosh librat me qëndisma dhe metrazhe, nisma e të rinjve në Durrës
22/01 11:26
Wake Up/ Pse fermerët nuk arrijnë të thithin fondet e BE? Programi IPARD II, ja sa do të fitojnë
22/01 11:09
Wake Up/ Besart Kadia: Për shkak të trafikut Tirana nuk është qytet për biznes
21/01 12:51
Wake Up/ Dr. i Arkivave: Shenjtërimi i “Nënë Terezës” jo feste zyrtare. Vendimi ishte politik
21/01 12:37
Wake Up/ Eksperti Gjoka: 200 orë humbje kohe në trafikun e Tiranës na kushton 400 mijë lekë
21/01 12:34
Wake Up/ Drejtori i Arkivave mbështet deputetin Murrizi: 21 janari Festë Kombëtare
21/01 12:24
Wake Up/ Debati; Pse ngjarjet historike “refuzohen” si festa zyrtare?!
21/01 12:04
Wake Up/ 4 mijë raste të reja me diabet, dimri shton rrezikun
21/01 11:59
Wake Up/ Në Elbasan mungon vaksina e gripit
21/01 11:43
Wake Up/ Mamaqi: E kam ftuar Bes Kallakun në premierën e filmit. Uroj të vijë
21/01 11:42
Wake Up/ Ermal Mamaqi “zbulon” rolin e kryeministrit Rama: Ai është daja im
21/01 11:41
Wake Up/ 700 mijë euro për filmin “I Love Tropoja” 3 herë më shumë se i pari
21/01 11:39