Virusi, alarm në Kinë/ Në qytetet kineze ka edhe shumë shtetas shqiptarë
24/01/2020 16:07

Në Kinë ndodhen edhe shumë shtetas nga Shqipëria, të cilët punojnë atje prej vitesh. Me një prej tyre ne patëm një lidhje direkte në edicionin informativ të lajmeve. Ai quhet Ergys Luga dhe punon si trajner në qytetin e Shenzhenit në juglindje të Kinës.

Top News – Basha në Korçë / Do çlirojmë bizneset nga inspektorët
05/07 18:05
Top News – Rinis transporti publik/ Korriku pa abone për udhëtarët
05/07 17:15
Top News – ‘Rikthehet’ Antoneta/ Rezarvat për Lulzim dhe Anduel
05/07 16:32
Moti i keq, rradhë të gjata makinash në Llogora
05/07 15:16
Durrës/ Protokollet anti-covid-19 sfidohen hapur, pushuesit vërshojnë në plazh
05/07 15:09
Top News – 8 raste të reja në Berat/ Të prekur një mësuese e një efektiv
05/07 15:08
Aksident në aksin Rrogozhinë-Peqin, humb jetën një 50-vjeçar
05/07 14:38
Shiu largon pushuesit nga plazhi, radhë të gjata trafiku në Vlorë
05/07 14:33
Top News – I shpëtoi ‘ferrit’/ Alvin Berisha, pushime në Shqipëri
05/07 13:39
Kosova “zbarkon” në Shëngjin/ Plazh pa distancë në kohë Covid
05/07 13:08
Policia në kërkim të sektit/ Hetime për të zbuluar se kush ua “shpërlau” trurin viktimave
05/07 13:08
Ne kishën Norvegjeze në Përmet/ Flasin të njohurit e familjes Josifi
05/07 13:07
Pushime në kohë Covid/ Në Velipojë dyndje nga Kosova
05/07 13:07
Dy viktima, 74 raste/ 20 u shëruan. 89 të shtruar në spital
05/07 12:58
Muzeu i hebrenjve, vizitorë vendas/ “Solomon” në Berat, ulet numri i të huajve
05/07 12:53
Top News – Respektimi i karantinës/ Policia në shtëpitë e të prekurve
05/07 12:53
“100 mln euro në vit për fermerët”/ Premtimet e kreut të PD me fermerët në Pogradec
05/07 12:43
Top News – Humbin jetën 2 të moshuar/ 11 pacientë në gjendje të rëndë
05/07 12:38
Ekonomisti që u bë fermer/ Ferma eksperimentale në Patos
05/07 12:30
Top News – Alarmi i Konfindustrias/ Borxhi publik do shkojë 86% të PBB-së
05/07 12:20