Top Talk: Shpëtim Idrizi sulmon Greqinë. Ka pretendime të rrezikshme përmes censusit në Shqipëri
21/01/2020 18:06

Kreu i PDIU-së ngriti sot shqetësimin se me pr/ligjin e ri për censusin qeveria shqiptare krijon shtigje spekulative për shtimin fiktiv të komunitetit grek në Shqipëri. Kjo sipas Shpëtim Idrizit do të çelte më pas pretendime të rrezikshme nga Greqia ndaj Shqipërisë. Kreu i PDIU-së tha se çështja e kombësisë nuk është si ndjehesh por duhet të provosh faktin dhe paralajmëroi dështimin e kësaj strategjie të mbështetur nga Athina e të toleruar nga Tirana.

Mjeku Vasil Llajo në Top Talk: Testet për koronën nga shteti, përfshirja e privatëve sjell konfuzion
31/03 17:02
Rama në Top Talk: Prilli muaji i zjarrit, paralajmëron një Eurobond të ri dhe flet për papunësinë
30/03 18:08
Top Talk: Gazetarët nuk duan lëmoshë, por mbështetjen që iu takon për misionin që kanë. Ja apeli
27/03 17:14
Top Talk:Solidaritet edhe për koronavirusin. Nisma e “Çelësi Media Group”,ja çfarë ofrojnë donatorët
26/03 17:50
Top Talk: Turizmi në “shok” nga Coronavirusi. 1.9 miliard euro humbje.90% e rezervimeve janë anuluar
25/03 16:52
Top Talk:Mesazhi i fortë i Spitalit Amerikan.S’ka vend për panik.Kemi gati 400 shtretër për Covid-19
24/03 16:43
Kryebashkiakët në Top Talk: Voltana Ademi duam transparencë e fonde. Leli Vlora Ok!
23/03 16:50
Top Talk: Erion Veliaj flet për dezinfektimin dhe planin për një situatë emergjencë nga Covid-19
20/03 17:18
Top Talk: Asnjë ndryshim për kreditë dhe pagesat e detyrimeve. Bankat ia hedhin topin qeverisë
19/03 17:12
Top Talk: Gjergj Luca elozhe kryeministrit, gazetari nuk është koha për to, por për Coronavirusin
18/03 17:02
Apeli i fortë i gazetarit Denis Dyrnjaja nga Top Talk për karantinimin
18/03 16:39
Top Talk:Apeli i fortë i biznesit për bankat. Toleroni shlyerjen e kredive dhe hapni kreditimin
17/03 17:22
Top Talk: Coronavirusi financiar. Ja Hapat e domosdoshëm. Flet ekspertja e financave Irena Beqiraj
16/03 17:47
Top Talk: Kryeinspektori i Republikës bën paralajmërimin e fortë për Covid-19
13/03 17:43
Top Talk: Covid-19. Prof. Përparim Kabo ka një “recetë publike” për qytetarët dhe politikën
12/03 17:23
Top Talk:Një apel për qeverinë, konsideroni edhe ekspertizën e opozitës.Covid-19 kërkon bashkëveprim
11/03 17:06
Top Talk: Sociologu Gëzim Tushi zbërthen trekëndëshin e ndërveprimit të Coronavirusit
10/03 17:48
Top Talk: Etilda Gjonaj i përgjigjet Ilir Metës.Beteja s’ka mbaruar. Njohim çdo qëndrim të Venecias
09/03 17:39
Top Talk: Aleatët “komplot” ndaj Bashës. Koalicion i ri brenda së djathtës. Ja kush janë aktorët
06/03 16:44
Top Talk: Rudina Hajdari zbulon 3 propozimet për ndryshimin e sistemit zgjedhor
05/03 17:12