Tirana kryeqytet, rastësisht apo një vendim i mirëmenduar? – Ora e Tiranës
10/02/2020 19:00

Më 11 shkurt 1920, Tirana u shpall kryeqytet i përkohshëm. Mbushen plot 100 vite që nga ajo kohë, kur pasi u shqyrtuan pozitat gjeografike të disa qyteteve, u vendos për Tiranën. Ky do të jetë një vit feste. Në datën 11 shkurt, në qytet do të ketë simpoziume shkencore, panaire gatimesh, dhe një koncert me këngëtarët më të njohur të muzikës popullore... Disa nga eventet që do të mbahen përgjatë gjithë vitit ne do t’i pasqyrojmë në episodet e ardhshme të “Ora e Tiranës”, por sot do të ndalemi tek pjesa historike e shkurtit të vitit 1920.

Korona, a po jetojmë në një Big Brother dhe ç’do ndodhë deri në fund të 2020-ës me ne? – Ora e Tiranës
01/04 19:01
Intervistë me burrin që po qep maska për gjithë Tiranën: Si i duan vajzat dhe djemtë!- Ora e Tiranës
30/03 19:01
Kujdes kur blini fruta-perimet! Ja ç’po ndodh në tregjet e kryeqytetit – Ora e Tiranës
27/03 19:01
Alo, kam frikë se jam me koronavirus! Psikiatrja tregon telefonatat që merr çdo ditë – Ora e Tiranës
25/03 19:01
Disa nga dokumentet më të veçanta të një shekulli histori – Ora e Tiranës
23/03 19:01
Kohë koronavirusi/ Si po ndihmohen gjyshërit e vetmuar e të frikësuar në kryeqytet – Ora e Tiranës
20/03 19:01
Flet mjekja që po kuron pacientët me koronavirus: Ja ç’po ndodh brenda QSUT-së – Ora e Tiranës
18/03 19:01
Koronavirusi/ Erion Veliaj flet për masat dhe se si po e përjeton familja e tij – Ora e Tiranës
16/03 19:01
Koronavirusi, ja si po përjetohet në kryeqytet! – Ora e Tiranës
11/03 19:01
Ermal Mamaqi, për herë të parë flet për lagjen dhe provokon papritur Encën – Ora e Tiranës
09/03 19:01
Si festohet 7 marsi në kryeqytet, rrëfimi i mësueses: E nisa me 500 lekë! – Ora e Tiranës
06/03 19:00
Stola të thyer e shkatërrim i monumenteve, ekspertët flasin mbi sjelljen ‘barbare’ – Ora e Tiranës
04/03 19:00
Lule t’bukra ka Tirona, nga vazot në shtëpi, deri tek buqetat milionëshe! – Ora e Tiranës
28/02 19:00
Karta e rezidentit, çfarë duhet bërë që të parkosh e të mos marrësh gjobë! – Ora e Tiranës
26/02 19:00
Fare pranë Tiranës, ja perla natyrore që duhet vizituar të paktën një herë! – Ora e Tiranës
24/02 19:00
Si stërvitet dhe ushqehet një kampion i bodybuilding? – Ora e Tiranës
21/02 19:22
Zero aktivitet fizik, a jemi dembelë? – Ora e Tiranës
21/02 19:00
Piramida, zbulohen gjithë detajet, ja ç’do ndodhë brenda dhe jashtë saj! – Ora e Tiranës
19/02 19:00
Eksperiment social/ Si reagojnë shqiptarët kur një e panjohur i pyet në rrugë: Të të përqafoj pak?
14/02 19:17
Njihuni me vajzat që japin përqafime në rrugët e Tiranës – Ora e Tiranës
14/02 19:00