Tirana e pushtuar nga shtrigat/ Festa e të vdekurve mbushi rrugët dhe lokalet
01/11/2019 16:06

Halloween duket se është një trend që prej vitesh ka pushtuar Tiranën. Ne do t’i përshtatemi gjithë kësaj atmosfere. Fillimisht do të veshim një kostum e më pas do të dalim nëpër clubet e natës për të parë se si e festonjnë të rinjtë Halloween në kryeqytet. “Me aksesorët e kokës, ose një rrip, një tyl, apo një tantellë në formën e rrjetës së merimangës bën gjithë diferencën tek pjesa e veshjes”, ka thënë Anisa Mzllazmeri, kostumografe. “Këtë vit duke qenë se filmat më të njohur janë Joker dhe Maleficent, janë jo vetëm më të parë, por edhe filma që kërkohen si personazhe”, Elona Zaimi. Le të zbulojmë sëbashku se çfarë kanë zgjedhur shumica në kryeqytet për të përqafuar si kostumin e tyre përgjatë natës së frikshme të Halloween-it. “Ky face painting është një meksikan i vdekur, i cili shkon shumë me fytyrën time. Jokeri. Pse? Sepse është bërë i famshëm këto kohët e fundit. Unë jam një zombie. Klloun. Ku keni jetuar? Në Azi. Rrugët janë plot. Sot kam gjithë ditë që i shikoj me vëmendje. Të pëlqen më shumë të jesh e frikshme apo sexy gjatë kësaj feste? E frikshme. Është nata kur tremben të këqijat. Kur tremben fanazmat e këqija. Unë mendoj se Halloween është dita kur zgjohen të vdekurit. Unë kam karakter pozitiv dhe për festën e Halloween dua të jem e kundërta. Të pëlqen më shumë të jesh e frikshme apo sexy gjatë kësaj feste? Sexy. Unë jam një klloun. Nga jeni? Nga Belgjika. Ne e duam Top Channel. Të gjithë këtu e duan Top Channel-in. Kështu që bëni qejf!”, shprehen disa festues.

“Jeho” në Top Channel/ Spektakli i muzikës, cdo të dielë në orën 20.00
11/07 20:00
Mbrëmja Gala e ICT Awards/ Kurorëzohen fituesit e edicionit të 8-të
10/07 20:11
Shfaqje teatri pa spektatorë/ Në teatrin Migjeni, aktorët interpretojnë para sallës bosh
10/07 19:43
Studentët e artit ekspozitë Covid/ Përgatiten për provimet e diplomës në mes të korrikut
08/07 15:50
Kriza ekonomike në kohën e Covid/ Libri dokumentues i profesorëve Anastas Angjeli dhe Ardian Civici
07/07 15:44
Art mbi pasqyrë/ Amarildo Ruci sjell një botë tjetër ngjyrash, mbizotëron bluja
06/07 20:16
Shfaqja e parë pas pandemisë/ “Testamenti i ri” komedia franceze e viteve ‘30
30/06 19:58
“Mëhalla e grave”/ Libri më i fundit që sjell shkrimtari Kim Mehmeti
28/06 20:00
Qëndistarja e Beratit/ Albana Balla, prej 25 vitesh vazhdon traditën
27/06 20:01
Gjovalin Lazri, mjeshtër i madh/ Violonçelisti është vlerësuar nga Presidenti Meta
26/06 16:14
“Po vjen Trump”/ Publicisti Frrok Çupi prezanton librin e ri në Elbasan
26/06 13:09
Festivali letrar për të rinj/ Edicioni i gjashtë në kushtet e pandemisë
24/06 20:06
Karantina e Pëllumb Kullës/ Gjatë izolimit në Shqipëri krijoi “diktatura e Parasë”
23/06 15:42
Ekspozitë për pandeminë/ Punët e fundvitit të studentëve të arteve të bukura
22/06 19:56
Top News – Këngëtaja legjendare/ Vera Lynn vdes në moshën 103 vjeç
18/06 20:19
Libri i karantinës/ Dorëshkrime për dhimbjen, vdekjen, dashurinë dhe erosin
18/06 20:01
Aventura gjermane e Genc Mulliqit/ Ekspozon punimet e krijuara gjatë ditëve të karantinimit
16/06 20:05
Top News – Bukuri që të mahnisin/ Pamje me dron te “Syrit të Sheganit”
13/06 23:31
Tre kamberët e Kapexhiut/ Ekspozita me karikaturat e Ramës, Bashës dhe Veliajt
09/06 20:27
Çmimi i arkitekturës evropiane/ Për këtë vit nga Shqipëria do të nominohen 5 projekte
09/06 13:07