Takimi Kurti-Mustafa/ Marrëveshja arrihet 4 ditë certifikimit të rezultatit zgjedhor
22/11/2019 19:52

Brenda afatit prej 100 orësh nga momenti i certifikimit të rezultatit zgjedhor, LVV dhe LDK do ta finalizojnë marrëveshjen për koalicionin qeverisës. Këtë e bëri të ditur kreu i VV-së, Albin Kurti pas takimit me homologun e tij, partnerin e ardhshëm të koalicionit, Isa Mustafën. Kurti tha se bashkëpunimi tash do të merr ritëm tjetër, siç u shpreh me terma muzikorë nga Adagio e Andante në Allegro, me ritëm më të shpejt e të gëzuar. E megjithëse ky takim u paralajmërua të jetë për diskutim lidhur me pozitat e ministrave e presidentit, vetë Kurti nuk pranoi të përgjigjet më tepër ndërsa Mustafa e mohoj këtë. Për partnerë të tjerë të mundshëm në koalicion, Mustafa tha se kjo do t’i lihet Vetëvendosjes si parti e parë.

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, infektologu: Ju tregoj simptomat
28/01 14:06
Kosovë, qeveria e re/ Në negociata përfshihet edhe Quinti
28/01 13:55
Mbi 5 mijë kosovarë kanë hequr dorë nga nënshtetësia
28/01 09:43
Kurti dhe Mustafa nuk ia dolën dot që të gjenin gjuhën e përbashkët, të huajt do të futen ndërmjetës
28/01 07:33
Anita Haradinaj: Ju rrëfej, pse po vij kaq shpesh në Tiranë
27/01 17:17
Kosovë/ Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset
27/01 16:19
Marrëveshjet me Serbinë, Haradinaj: Nuk i bëjnë dëm Kosovës
27/01 16:05
“I përkushtuar të arrij një marrëveshje për bashkëqeverisje”/ Lideri I LDK-së, takim me Kurtin
27/01 15:51
Qytetarët e Kosovës nuk kanë besim tek drejtësia
27/01 15:00
Kosovë, mbyllen bizneset/ Në vitin 2019 u mbyllën 1.774 biznese
25/01 16:12
Dialogu, shanse për rifillim/ Analistët komentojnë marrëveshjet për transportin
25/01 15:57
Grenell në Beograd: Tërhiqemi po nuk pati rezultate
24/01 15:53
“Zgjedhjet ishin transparente”/ Vëzhguesit e BE vlerësojnë procesin zgjedhor në Kosovë
24/01 15:47
“Rama deshi të ndajë Kosovën”/ Haradinaj në “Open” thellon akuzat për homologun
24/01 12:10
Grenell në Beograd flet për njohjet: Mos loboni kundër Kosovës
24/01 11:53
Kosovës po i ikin qytetarët
23/01 18:49
Grenell: Hiqni taksën 100%/ I dërguari i Trump takon liderët politikë në Kosovë
23/01 15:43
Grenell pas takimit me Kurtin: Nuk përfshihem në krijimin e qeverisë, është çështje e brendshme
23/01 13:11
Takimet me Mustafën e Kurtin/ I dërguari i Trump takime të veçanta me kreun e LDK dhe VV
23/01 13:03
Korrupsioni në Kosovë/ TI: Shansi tek Vetëvendosja
23/01 11:43