Takim mes dy botëve/ Muzikë bretone në shkallët e Amfiteatrit të Durrësit
21/09/2019 13:29

Mbrëmja e kaluar solli një koncert me muzikë tradicionale bretone nga grupi "Barba Loutig" në Amfiteatrin Antik te Durrësit.

Java italiane në Gjirokastër, nis me një maratonë poezie
22/10 13:06
Festivali i teatrit “Kadri Roshi”, nis në Gjirokastër me komedinë “Art”
22/10 12:50
Në Durrës, muze për detin/ Një galeri me fotot e anijeve të para shqiptare
21/10 19:08
Një tjetër “Mona Liza”, që mund të vlejë miliona dollarë
21/10 17:19
Tetori i librit dhe arteve/ Botuesit kërkojnë kthimin e vëmendjes ndaj librit
21/10 16:08
Gjirokastër/ Teatër në rrugë, nis edicioni i dytë i festivalit “Kadri Roshi”
19/10 14:01
Fundjavë arti në Korçë, aktivitete të shumta në kuadër të tetorit gjerman
19/10 13:56
“Xhelatët” flasin shqip/ Në teatër drama e Martin mcDonagh
18/10 16:44
Shkodra, 3.000 viktima të komunizmit, familjarët: Dosjet e xhelatëve nuk po hapen
18/10 16:42
Rikthehet “Jul Cezari”. Shfaqja teatrale në ambientin e jashtëm të teatrit
14/10 20:07
Çmimi “Fatos Baxhaku”/ Mbyllet Festivali i Filmit Ballkanik dhe Kulinarisë në Pogradec
13/10 20:53
Festivali i teatrit në Elbasan/ Ngjitet në skenë Maia Morgenstern, aktorja e njohur rumune
13/10 12:32
Raundi III i regjistrimeve/ Nisin të hënën nëpër universitete, mbyllen në 31 tetor
12/10 19:40
Kërkimet arkeologjike në Drino, misioni shqiptaro-italian mbyllet me gjetje të rëndësishme
12/10 12:55
Lezhë/ Pas 3 dekadash me muze, do të ekspozohen objektet e mbyllura në magazinë
12/10 12:43
Spektakël për Edgar Degas/ Paris, piktori francez përkujtohet në muze me balet
11/10 15:04
“Dhoma e hapave të humbur”/ Ekspozitë e piktorit Gazmend Leka
10/10 17:12
Olga Tokarczuk dhe Peter Handke- Shpallen fituesit e çmimit Nobel në Letërsi
10/10 16:37
Festivali i teatrit në Elbasan/ Trupa teatrore nga e gjithë bota në edicionin e 21-të
10/10 16:26
Festivali i Teatrit në Elbasan, trupa nga e gjithë bota në edicionin e 21-të
10/10 14:03