Skandal/ Tenisti serb, Djokoviç: “Nuk të japim Kosovë, ke qenë gjithnjë e jona”
14/01/2020 19:14

Pas fitores ne Asutralia Open, tenisti Djokovic ka zbuluar nje ane te erret te tij, nacionalizimin e eger serb. Në Australi po zhvillohet turneu ATP Cup, e cila u fitua nga serbët. Pas fitores ata shikohen duke kënduar këngë nacionaliste, me në krye të grupit të tyre tenistin e njohur botëror Novak Djokoviç. Tenisti në momentin që po xhironte videon transmeton në ekranin e vogël të smartphon-it të tij edhe tre gishtat simbol të masakrave serbëve, ndërsa publikuan edhe video me këngë nacionaliste për Kosovën. Ajo që bien në sy ishin vargjet e këngës “nuk të japim Kosovë, ke qenë gjithnjë e jona”. Por skandali nuk përfshinë vetëm Kosovë por edhe një vend tjetër ballkanik, Bosnjën. Edhe ndaj Bosnjës u përdor e njëjta metodë si edhe për Kosovën duke kënduar një këngë të përdorur nga nazistët.

Top News – Pankina e Bordeaux/ Paulo Sousa komunikon largimin
03/07 17:05
Reja stërvit ekipin online/ Trajneri i Kombëtares nuk mund të vijë në Tiranë, shkak Covid-i
03/07 15:51
Shkurtaj lë ekipin e Kukësit/ Nexhipi: Do realizojmë një shitje të rëndësishme
01/07 20:02
Top News – Gjen akordin me Manchester City-n, Bayern merr Sane
01/07 13:27
Top News – FIFA/ Ish-drejtori i Financave, Kattner, pezullim 10-vjeçar
01/07 12:27
Tirana shet Muçin/ Laçi: Ismailgeci dhe Çelhaka kanë rinovuar, do flasim me Egbo
30/06 20:08
Ekipi i futbollit të romëve/ “Liria” u krijua me djemtë e vajzat që braktisën rrugën
30/06 16:47
Top News – Isinbayeva i kërkon ndihmë Putin/ Atletika Ruse
29/06 15:07
Top News – Tifozët e Bordeaux/ Zhvillojnë protestë para bashkisë
28/06 13:00
Top News – ‘Mungesë edukate dhe injorance’/ Hamilton kundër Ecclestone
27/06 16:31
Gjysmëfinalet e kupës së Shqipërisë/ Kukësi -Teuta dhe Bylis-Tirana synojnë finalen e 2 gushtit
26/06 13:18
Top News – Volejbolli mbyll sezonin 2019-20/ Për shkak të Covid-19
24/06 15:32
Top News – Djokovic tani shpreh keqardhjen/ Doli me coronavirus
24/06 15:30
Top News – Ligue 1 konfirmohet me 20 ekipe/ Sezoni 2020-2021
23/06 16:13
Top News – Serie A/ Kontratat e huazimit shtyhen deri në 31 gusht
23/06 12:01
Trashi shkon në Kuvajt/ Shitja rekord e lojtarit të Partizanit: Titulli? Arritja ime më e madhe
22/06 19:57
Top News – Danimarkë, kampionati/ 3000 tifozë në Brondby-Copenhagen
22/06 18:35
Top News – Mes testeve mjekësore/ PSG rikthehet në stërvitje
22/06 18:34
Ngoo larg Tiranës? A është paguar Ngo? Menaxheri i futbollistit: “No Comment”!
22/06 13:02
Tirana pret Kukësin/ Pas humbjes me ‘bardhëblutë’, Dede: Vllaznia u shthur
20/06 13:41