Reja: Të mësojmë nga gabimet/ Hysaj premton një ndeshje të veçantë me Francën
16/11/2019 19:37

Kombëtarja shqiptare mbyll kualifikueset e Euro 2020 me sfidën ndaj Francës që do të luhet në Air Albania Stadium dhe që do të transmetohet në platformën Digitalb. Sipas trajnerit Reja për kuqezinjtë është e rëndësishme që në këtë ndeshje të mësojnë nga gabimet e bëra ndaj Andorrës. “Kur hyn në fushën e lojës duhet të mendosh për fitoren cilëndo skuadër ke përpara. me Andorrën gabuam dhe ishte më shumë gabim psikologjik. Është mirë të harrojmë këtë ndeshje por duhet të mendojmë edhe këtë që Andorra nuk shënonte prej 9 vitesh dhe ndaj nesh shënoi 2 gola. Ndaj Francës motivimi është i madh duke marrë parasysh edhe nivelin e skuadrës e për më tepër Franca nuk mbyllet si Andorra. na lejon të dalim në lojën tonë dhe disa raste do t’i kemi edhe ne që duhet t’i shfrytëzojmë”, u shpreh Edoardo Reja, trajner i Kombëtares. Reja theksoi se skuadra e tij pavarësisht mungesave që ka lojtarë që mund t’i zëvendësojë. “Kemi kemi, 4 lojtarë janë të padisponueshëm. Cikalleshi, Abrashi, Xhaka, por kemi një skuadër me lojtarë që janë të barabartë në vlere. Ndaj Francës do të jetë e vështirë, është një skuadër e fortë por jo gjithnjë fiton më i forti. duhet të përdorim jo vetëm zemrën, por edhe trurin sepse duhet të tregohemi inteligjentë për t’u përballur me skuadra të tilla”, tha Reja. Përkrah trajnerit Reja, në konferencën për shtyp ishte kapiteni Elseid Hysaj që theksoi se skuadra duhet të respektojë stadiumin e ri “Ndaj Andorrës hymë me një mentalitet të ulët. duhet të kishin hyre me më shumë forcë me më shumë agresivitet. E kuptuam këtë gabim dhe në ndeshjen me Francën do të hyjmë me një mentalitet tjetër. do jetë një ndeshje e veçantë, pasi nuk e kemi ëndërruar një stadium të tillë. Do të mundohemi ta respektojmë këtë stadium me një ndeshje të mirë dhe ndoshta edhe me një fitore”, deklaroi Elseid Hysaj, futbollist i Kombëtares.

Nesër ndeshja Tirana-Kukësi/ Nëse fiton me 3 gola diferencë, ekipi kryeqytetas shpallet kampion
05/07 21:35
Top News – Pankina e Bordeaux/ Paulo Sousa komunikon largimin
03/07 17:05
Reja stërvit ekipin online/ Trajneri i Kombëtares nuk mund të vijë në Tiranë, shkak Covid-i
03/07 15:51
Shkurtaj lë ekipin e Kukësit/ Nexhipi: Do realizojmë një shitje të rëndësishme
01/07 20:02
Top News – Gjen akordin me Manchester City-n, Bayern merr Sane
01/07 13:27
Top News – FIFA/ Ish-drejtori i Financave, Kattner, pezullim 10-vjeçar
01/07 12:27
Tirana shet Muçin/ Laçi: Ismailgeci dhe Çelhaka kanë rinovuar, do flasim me Egbo
30/06 20:08
Ekipi i futbollit të romëve/ “Liria” u krijua me djemtë e vajzat që braktisën rrugën
30/06 16:47
Top News – Isinbayeva i kërkon ndihmë Putin/ Atletika Ruse
29/06 15:07
Top News – Tifozët e Bordeaux/ Zhvillojnë protestë para bashkisë
28/06 13:00
Top News – ‘Mungesë edukate dhe injorance’/ Hamilton kundër Ecclestone
27/06 16:31
Gjysmëfinalet e kupës së Shqipërisë/ Kukësi -Teuta dhe Bylis-Tirana synojnë finalen e 2 gushtit
26/06 13:18
Top News – Volejbolli mbyll sezonin 2019-20/ Për shkak të Covid-19
24/06 15:32
Top News – Djokovic tani shpreh keqardhjen/ Doli me coronavirus
24/06 15:30
Top News – Ligue 1 konfirmohet me 20 ekipe/ Sezoni 2020-2021
23/06 16:13
Top News – Serie A/ Kontratat e huazimit shtyhen deri në 31 gusht
23/06 12:01
Trashi shkon në Kuvajt/ Shitja rekord e lojtarit të Partizanit: Titulli? Arritja ime më e madhe
22/06 19:57
Top News – Danimarkë, kampionati/ 3000 tifozë në Brondby-Copenhagen
22/06 18:35
Top News – Mes testeve mjekësore/ PSG rikthehet në stërvitje
22/06 18:34
Ngoo larg Tiranës? A është paguar Ngo? Menaxheri i futbollistit: “No Comment”!
22/06 13:02