Regjistrimi, BE: Me rëndësi për politikat ekonomike
31/08/2011 17:00

Bashkimi Europian e konsideroi procesin e regjistrimit të popullsisë dhe banesave, si të domosdoshëm dhe deklaroi se pikërisht për këtë arsye ka qenë mbështetësi kryesor edhe në anën financiare i këtij projekti.

Nuk zhvillohet seanca për ‘Toyota Yaris’, shkak dy kushërinjtë në arrati
22/10 13:47
Të shtëna në Fushë-Bulqizë! Grabitet me armë zyra postare
22/10 12:49
Lirohet Armir Grima, nuk ka prova se ish-trajneri shiti ndeshjet
22/10 12:47
Shiu i lë pa energji elektrike! Në Zejmen të Lezhës, rrjeti është i amortizuar
22/10 12:39
Prerja e paligjshme e pyjeve, afrimi i dimrit shton rastet abuzuese
22/10 12:36
Rikonstruktohet ura e vjetër e Kasabashit; u ndërtua më 1640-n në Skrapar
22/10 12:28
Nga Llalla te Doshi/ Ambasada Amerikane: Zyrtarët e korruptuar do të skualifikohen përgjithmonë për të hyrë në SHBA
22/10 11:01
Dështon mbledhja për SPAK/ KLP duhet të përgjigjej, a mund të ndërtohet me 8 prokurorë
21/10 19:44
Aksidentet, më shumë viktima/ Në 9 muaj bilanc lufte, 157 të vdekur në rrugë
21/10 19:36
Sunfire, prokuroria nis hetimin/ Pesticidi i ndaluar që shitej në farmaci, një i dyshuar deri më tani
21/10 19:35
Policia Rrugore, masa të shtuara për parandalimin e aksidenteve rrugore
21/10 17:19
Nis sezoni i mbjelljeve, 3 mijë pemët e para vendosen përgjatë lumit të Lanës
21/10 17:01
Lufta ndaj kancerit- Shkencëtarëve u lind një ide e re!
21/10 16:10
Sigurimet, 93 milionë euro/ Në 8 muaj, rritja vetëm 2,3 përqind
21/10 16:05
Ushqim me listë/ Në Periferitë e kryeqytetit borxhe prej disa vitesh
21/10 15:37
Nis protesta e fermerëve në Lushnje
21/10 15:35
Katolikët, thirrje për pajtim/ Mesazhi në festën e Zojës së Shkodrës, pajtoren e gjithë Shqipërisë
21/10 15:31
Krijimi i SPAK/ Diskutime në mbledhjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë për anëtarët
21/10 13:52
Një qendër ndërkombëtare kërkimore për Vjosën, profesori: Lum si ky nuk kemi as në Japoni
21/10 13:13
Nis protesta e fermerëve në Lushnje
21/10 12:37