Qeveria, peng për Presidentin/ Kurti dhe Mustafa nuk po bien dakord se kujt i takon
11/12/2019 16:42

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu pohoi se brenda kësaj jave, lideri i kësaj force politike Albin Kurti do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa me qëllim finalizimin e marrëveshjes për krijimin e Qeverisë së re të Kosovës. Por nëse LDK vazhdon të insistojë për presidentin atëherë alternativa e vetme sipas Haxhiut është që vendi të shkojë në zgjedhje. Lidhur me pretendimet se koalicionin ndërmjet VV-së dhe LDK-së po e lë pezull edhe ndarja e disa ministrive, Haxhiu tha se kjo nuk qëndron, pasi sipas saj të gjithë ministrat pavarësisht se cilit subjekt i përkasin, “llogarinë” do ta japin tek kryeministri I ri, Albin Kurti. takimi i fundit që u zhvillua Kurtit dhe Mustafës ka ndodhur më 2 dhjetor, dhe që prej asaj dite, nuk ka pasur më asnjë takim tjetër mes tyre.Ndërsa, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve certifikimin e rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit e ka bërë më 27 nëntor.

Hyrja e serbëve në Kosovë/ Në pamje xhandarët serbë në parkingun e restorantit, reagon Kryeministri
08/08 12:21
Top News – Covid-19 në Kosovë/ 3 viktima, 181 raste të reja
07/08 19:24
Top News – Covid-19 në Kosovë/ Vazhdon rritja e infektimeve
06/08 16:02
Top News – Vaksina për covid/ Kosova ka nisur negociatat
06/08 12:18
Top News – Moti i keq në Kosovë/ Paralajmërime për përmbytje
05/08 17:35
Top News – Zëvendëskryeministri Selmanaj infektohet me koronavirus
04/08 15:20
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Hyseni-pritet përfshirje amerikane
04/08 12:22
Top News – Kosovë, Hoti me covid/ 7 viktima dhe 250 raste të reja
03/08 17:17
Top News – ​Kosovë/ Infermierët dhe mamitë dorëzojnë uniformat: Turni i natës të paguhet 36 euro
03/08 15:33
Top News – ​Kryeministri Hoti rezulton pozitiv me Covid-19
03/08 12:01
Top News – Kosovë, rëndohet bilanci/ 13 të vdekur, 245 raste të reja
02/08 16:04
Top News – Kosovë, bilanci nga Covid/ 10 të vdekur, 224 raste të reja
01/08 19:38
10 viktima në Kosovë/ Në 24 orë regjistrohen 224 të infektuar të rinj
01/08 19:33
Top News – Hoti u bën thirrje qytetarët të shmangin turmat
01/08 16:41
Top News – Shërohet nga Covid-19 kryetari i LDK-së, ​Isa Mustafa
01/08 14:56
Kosovë, s’ka falje në xhami/ Festa e kurban bajramit, besimtarët vijuan vizitat te të afërmit
31/07 19:43
Top News – Kosovë, rëndohet bilanci/ 15 viktima në 24 orë nga Covid-19
31/07 17:56
Top News – Hoti në QKUK/ Gjendja në Kosovë është e rëndë
31/07 13:03
Top News – Kosovë, s’ka falje në xhami/ Festa Kurban Bajramit, masa ekstreme nga komuniteti mysliman
31/07 12:33
Thaçi dekoron familjen Kryeziu/ Presidenti i Kosovës i akordon medaljen “Urdhri i Pavarësisë”
30/07 20:22