Papunësia u ul, INSTAT raporton se papunësia ka zbritur në 11.5 përqind
11/09/2019 21:55

“Papunësia në vend shënoi rënie prej gati 1 përqind në tremujorin e dytë të vitit”, lajmëroi Instituti i Statistikave.

Vuçiç gati të njohë Kosovën/ Senatori amerikan: Por tani është i zemëruar me taksën
18/09 21:05
Presidenti Trump zgjedh pasuesin e Bolton
18/09 21:03
Nis puna për faturat online, kërkohet kompania që do të krijojë rrjetin e tatimeve
18/09 20:34
Rama, ftesë për dialog/ Basha: S’mund të fshihemi pas fletërrufeve apo kërkesave të pa sinqerta
18/09 20:25
Negociatat/ “PO” gjermane për Shqipërinë, por me 9 kushte
18/09 20:19
SPAK, fund pandëshkueshmërisë/ Takimi me magjistratët që do të zëvendësojnë të shkarkuarit e vettingut
18/09 20:14
Edicioni Informativ, 18 Shtator 2019, Ora 19:30
18/09 20:12
Tokat, “7501” do të ndryshojë/ Qeveria kërkon ndihmën e Venecias për ligjet e pronave
18/09 20:10
Alkool pranë shkollave në Tiranë/ Nuk ka kontrolle, shitja vazhdon
18/09 19:54
Drejtësia ka pak gjyqtarë/ Vettingu zbrazi Gjykatat dhe nuk po vijnë të rinjtë
18/09 19:50
Lajme WEB – Ora 19:00 – 18 Shtator 2019
18/09 19:00
“Dashuria për arkitekturën lindi tek unë si dashuritë që lindin për vajzat…”
18/09 17:34
Shtohet fluksi i emigrantëve, 26% më shumë se një vit më parë
18/09 16:26
Modelja 60-vjeçare ndjek ritmin e javës së modës si koleget e reja
18/09 16:15
Victoria Beckham flet për bullizmin në shkollë : Edhe mua më tallnin
18/09 16:03
Lajme WEB – Ora 16:00 – 18 Shtator 2019
18/09 16:01
Edicioni Informativ, 18 shtator 2019, Ora 15:00
18/09 15:47
Edi Rama ftesë për dialog opozitës. E nis me Bashën, ja letra
18/09 15:38
OBSH: Bota e rrezikuar nga epidemitë, 80 milionë persona do të vdisnin
18/09 15:36
Thirrja për partitë politike në Kosovë: Jo fëmijët në fushatë
18/09 15:31