Një histori e vërtetë-tradhëtie, në teatrin “Migjeni” drama: “tre vetë në një varkë….”
13/12/2019 16:03

E gjithë ngjarja ka ndodhur në Shkodër, rreth viteve gjashtëdhjetë. 3 vëllezer nga një familje intelektuale planifikojnë arratisjen nga Shqipëria komuniste për të kaluar me pas në Mal të Zi, por plani i tyre dështon pasi tradhëtohen nga miku me i besuar i tyre.

Emancipimi i turmave/ Një historik i protestave dhe konflikteve në këto 30 vite në një dokumentar
20/01 21:12
Lushnje/ Memorial për Vaçe Zelën
20/01 16:25
Memorial për Vaçe Zelën/ Lushnje, përurohet në qendër të qytetit të lindjes
20/01 13:23
Kinemaja “Shqipëria dje”/ U ndërtua në Elbasan nga biznesmeni Gjergj Luca, në projekt edhe teatri
19/01 20:12
Shqiptarët e ardhur nga Irani / Si mbërritën qindra vjet më parë paraardhësit e tyre në Tiranë
19/01 13:33
Nostalgji: Emisioni “Fiks Fare” viti 2006, debati mes Sali Berisha & Spartak Ngjela
14/01 16:00
Koleksionisti për trashëgiminë/ Dropull, 200 objekte të ruajtura në një shtëpi
14/01 12:30
Rritja e çmimit të biletave për muze/ Operatorët turistikë në Durrës, të shqetësuar
13/01 15:33
Misteret e kishës së Shën Mërisë/ Brenda manastirit në Apoloni
13/01 12:16
Artisti italian te “Marubi”/ Ekspozon në Shkodër fotografitë e tij më të mira të 30 viteve të fundit
12/01 21:00
Piktori i fundit i rilindjes, Exclusive sjell sonte jetën dhe veprën e Simon Rrotës
12/01 14:50
Zhigoloja shëronjës/ Monodrama amerikane në skenën e teatrit të Korçës
11/01 20:14
“Revizori” tek ArtTurbina, vepra e Gogol në regjinë e Driada Dervishit
09/01 20:44
Nostalgji: Vehbi Mustafa, historia e rrallë e shqiptarit që qëndroi 8 muaj në airportin e Venezuelës
07/01 16:00
Ekspozita “Pezull”/ Vepra e piktores Blerta Xhomo, me kurator Vladimir Myrtezai
06/01 19:43
Pelegrinët serbë nuk vizitojnë Gjakovën
06/01 15:13
Festat me art/ Nga televizioni tek ekrani i madh. Ja argëtimet e ditëve të para
04/01 11:08
Konispol/ Po humbin gjurmët e historisë, monumentet e kulturës në gjysmë rrënoja
02/01 19:22
Macron nderon Kadarenë/ I jep titullin “Oficer i madh i Legjionit të Nderit” në Francë
01/01 16:02
Nostalgji: Kolazh me këngët e stafit të Top Channel ndër vite 2001-2018- Premierë
31/12 16:00