Ndikimi rus?! Andi Bushati në Top Talk: Basha ka shkelur ligjin për financimin
06/11/2019 16:55

Sot në Top Talk analisti Andi Bushati deklaroi se PD ka shkelur ligjin "Për Financimin e Partive Politike" me financimin për lobim në SHBA. Ndërsa mazhoranca sipas tij po e përdor këtë çështje për interesa të vogla politike dhe shantazh për kundërshtarin. Pr/Rezolutën e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme "Për ndikimet dhe Influencimet e Huaja", Bushati e cilësoi një farsë dhe jashtë kontekstit duke shpjeguar edhe shkaqet përse e mendon të tillë. Ai komentoi në Top Talk edhe nismat për reformën zgjedhore nga mazhoranca dhe opozita që sipas tij bashkohen në një pikë se asnjëra nuk e do ndryshimin e sistemit zgjedhor.

Top Talk: Murrizi zbulon ku bashkohet dhe ndahet opozita parlamentare me mazhorancën për zgjedhjet
02/07 17:02
Top Talk: Mimoza Hafizi profesoresha që synon të rrëzojë Rektorin Mynyr Koni nga froni
01/07 16:39
Top Talk: Menduh Thaçi flet për përmbysjen e madhe në Maqedoni dhe akuzat për ish-komandantët e UÇK
30/06 16:42
Ngjela në Top Talk: Kosova nuk pëson asnjë kosto nga hetimi dhe gjykimi i Thaçit e Veselit
29/06 16:55
Top Talk: Haradinaj për së treti në Hagë. Paralajmëron analisti edhe 80 ish luftëtarë të UÇK-së
26/06 17:13
Apeli i Majkos në Top Talk: Bashkë për Kosovën, moment i vështirë, por SHBA i kemi krah
25/06 17:38
Top Talk: Vjosa në rrezik. Apeli i ambjentalistëve: Kryeministër na dëgjo!
24/06 16:42
Top Talk: Hetimi për Ilir Metën do të vazhdojë. Ulsi Manja thotë se do të ketë produkt
23/06 16:48
Top Talk: Kastriot Islami zbulon qëllimin e lojës së Edi Ramës përmes skemës “Luli është vëllai im”
22/06 17:07
Top Talk:Ja kushti që kanë shqiptarët e Luginës së Preshevës për Serbinë.Flet deputeti Shaip Kamberi
22/06 17:07
Top Talk: Një rrëfim i fortë i Ema Andreas. Kam hasur në dhunë, ja çdo bëja nëse dhunonin time bijë
19/06 17:47
Ngjela në Top Talk: Hetimi për Metën do të vazhdojë. Presidenti bëri autogol me Dvoranin
18/06 16:45
Top Talk: Elisa Spiropali flet për një bashkëqeverisje PS-PD, ndasitë dhe pikëtakimet me opozitën
17/06 16:47
Top Talk: Kujt po i shkel syrin Paskal Milo?! Duhet sistem për demokracinë jo për partinë
16/06 17:15
Top Talk: Ja kur rikthehemi në karantinë. Flet drejtuesja e Komitetit Anti-Covid Prof.Mira Rakacolli
15/06 16:56
Top Talk: Tani testet serologjike për Covid-19 edhe në privat. Prin Laboratori Intermedica
12/06 16:41
Top Talk: Rikthehet frikshëm Coronavirusi. A do rikthehemi në izolim?
11/06 17:03
Top Talk: Myslim Murrizi me parti të re. Ja si e quan
10/06 17:00
Top Talk: E cilësoi Bylisin qytet grek. Ceka: Sgarbi gazetar që kërkon dhe do gjejë belanë
09/06 17:14
Damian Gjiknuri në Top Talk: Rrëfen prapaskenat dhe të fshehtat e zgjedhjeve
08/06 16:54