Mjekët shëtitës nga Tirana në Lezhë, mungojnë specialistët
12/09/2019 15:46

Vitet e fundit kemi dëgjuar gjithmonë dhe më shumë që shumë mjeke po largohen nga Shqipëria për arsye të ndryshme siç janë kushtet e vështira në punë, mungesa e sigurisë dhe sigurisht pagat shumë të ulëta.

Organi monitorues i KE: Shqipëria përparim në masat kundër pastrimit të parave
23/01 16:10
Hiqen licenca për varreza private/ Kompania nuk e zhvilloi. Leja do ti jepet kompanive të tjera
23/01 15:41
“Midhjet shqiptare, të kontrolluara”/ Ministria e Bujqësisë kundërshton raportin e KLSH
23/01 15:38
SPAK hetim për videon e kokainës/ Kryebashkiaku: Padi Salianjit dhe një TV lokal, është montazh
23/01 15:15
Asnjë kontroll në aeroport/ Te “Nënë Tereza”, nuk bëhen verifikime për udhëtarët nga Kina
23/01 15:09
OBSH: Virusi përhapet lehtë. Duhet të përgatitemi, mund të ketë kufizim të lëvizjeve
23/01 15:06
Bashkia e Tiranës me ‘shtëpi të re’ në Bulevard, ja ku dhe si do ndërtohet
23/01 13:27
“Lefter Alla i Bulqizës duke pirë kokainë”/ SPAK nis hetimet
23/01 13:21
Paketa “antishpifje”/ KiE nis një kërkesë në ‘Venecia’
23/01 13:05
Mbyllet kolegji “Saadi”/ Urdhri i Ministrisë së Arsimit për iranianët
23/01 13:01
Sekuestrohen automjete lukzose, dokumente false/ Goditen 4 raste kriminale
23/01 12:32
Pa psikolog në shkollë/ Në Belsh mungojnë punonjësit
23/01 12:30
Darzeze/ Protestojnë nxënës e prindër, shkak kushtet e këqija të transportit
23/01 12:14
Ligji i Fesë/ Kryeministri Markoviç i ofron bisedime Kishës Ortodokse Serbe
23/01 11:57
Korrupsioni në Kosovë/ TI: Shansi tek Vetëvendosja
23/01 11:43
Rruga për në Theth e rrezikshme, banorët denoncojnë në Top Channel: Të merren masa menjëherë!
23/01 11:11
Raporti i vendeve më të korruptuara në botë, ja ku renditet Shqipëria
23/01 10:43
Mungesa e kushteve minimale në shkollë/ Nxënësit në Darëzezë të Fierit bojkotojnë mësimin
23/01 09:41
Vendimi i qeverisë: Dyfishim i bonusit për mjekët që shkojnë në rrethe
22/01 20:10
Bonus 250 mijë lekë për mjekët/ Qeveria shton pagën për specialistë që shkojnë në rrethe
22/01 19:52