Luan Rama-mazhorancës: Shkarkim i Presidentit Meta, një idiotësi
11/06/2019 17:24

Përplasja institucionale opozitë-mazhorancë ka përfshirë brenda saj tashmë hapur dhe pa doreza përplasjen President-mazhorancë. Ilir Meta i ardhur në krye të shtetit pasi la kreun e LSI, me votat e socialistëve në Parlament, pret shkarkimin po prej tyre që edhe e zgjodhën. Byroja Kuvendore vendosi për të mbajtur një seancë të posaçme të enjten për këtë çështje, ndërsa Presidenti Meta vendosi të dalë në një tjetër konferencë shtypi me gazetarët, pas asaj ku nënshkroi live abrogimin e dekretit që kishte nënshkruar po vetë për zhvillimin e zgjedhjeve lokale më 30 Qershor.

Lefter Maliqi në “Top Talk”: Kuvendi ilegjitim, i bashkohem opozitës në shesh
17/06 16:53
Top Talk/ Biba paralajmëron kryebashkiakët: Pengimi i përgatitjeve për zgjedhje, vepër penale
14/06 17:29
Top Talk/ Zgjidhja e krizës, Milo: Amerikanët ndërhyjnë javës tjetër
13/06 16:40
Murrizi në Top Talk: PS nuk do ta shkarkojë Ilir Metën!
12/06 16:02
Luan Rama-mazhorancës: Shkarkim i Presidentit Meta, një idiotësi
11/06 17:24
Ulsi Manja në Top Talk: Presidenti Meta vepron me logjikë “partizane”
10/06 16:39
Salianji në Top Talk: Nisma për shtyrjen e datës së zgjedhjeve nuk është qasje e PD
07/06 16:58
Top Talk/ Gjylameti: S’ka pushtet me marrëveshje në tavolinë dhe me molotov
06/06 17:07
Top Talk/ Duka “fshikullon” jo vetëm PS për vjedhjen e zgjedhjeve, por edhe PD përtej 2017-s
05/06 16:57
Kreu i PDIU-së shpjegon në Top Talk, çfarë do të thotë “Tani është radha e sovranit!”
04/06 16:06
“Tani do flasë sovrani”, Blendi Klosi i përgjigjet paralajmërimit të Bashës për 8 qershorin
03/06 16:44
Rama recidiv në vjedhjen e zgjedhjeve. Edi Paloka flet në “Top Talk”
31/05 15:55
Grida Duma në “Top Talk”: Largimi i Ramës, fillimi i dialogut
30/05 16:34
Rekomandimi i KE, Balla në “Top Talk”: Vjen me tre mesazhe
29/05 17:05
Kujtim Gjuzi në “Top Talk”: Rama me 28 deputetë të fituar me presione e blerje votash
28/05 16:42
Top Talk/Zheji: Rama Kryeministër ‘faturë’ e Ilir Metës. Ai e solli në pushtet
27/05 16:38
PD futet në zgjedhje, por ja si… Spaho flet në Top Talk
24/05 16:01
Kastriot Islami rrëfehet në Top Talk: Nga PS më përjashtuan kur kisha nënën sëmurë. Ja si është e vërteta
23/05 16:52
Tirana në pikëpyetje mes të tashmes dhe të ardhmes! Ja çfarë thotë kandidati socialist
22/05 16:32
Top Talk/ Salvador Kaçaj braktis BD, por mohon të ketë pakt Patozi-Rama
21/05 16:00