Kurti kërkon Shengen shqiptar/ Vizita e parë si kryeministër në Tiranë
11/02/2020 15:07

Albin Kurti nuk e prishi traditën e paraardhësve të tij duke e zhvilluar vizitën e parë si kryeministër në Tiranë. Takimi mes dy kryeministrave tejkaloj afatin kohor të parashikuar në protokoll dhe në konferencën e përbashkët për median shprehën darkordësi për nevojën e një shpejtësie të re në marrëdhëniet Shqipëri – Kosovë. Dhe këtë kryeministrat synojnë ta realizojnë përmes vijimit të takimeve mes dy qeverive më i afërti në Shkodër, pasuar nga ngritja e një komision ndërshtetëror me ministra dhe përfaqësues të komisioneve parlamentare.

Bonus lufte deri në fund të majit/ Rama tregon zgjerimin e paketës: Do të hapemi, por nuk do të luajmë
10/04 02:04
10 vjet burg kush thyen karantinën/ Bëhen gati ndryshimet e Kodit Penal dhe Rrugor
09/04 20:22
PD kundër “kredi me garanci”/ “Nuk është ndihmë financiare, por kredi tregtare”
09/04 20:21
Top News – LSI akuza Ramës/ Testim për check-up, jo për Covid
09/04 14:50
Top News – ‘Rezultati është tragjik’/ PD-paga e luftës, mijëra refuzime
09/04 14:11
Top News – Rama, ‘pagat e luftës’/ Paketa do zgjerohet javën tjetër
09/04 13:35
Top News – Rindërtimi pas tërmetit/ Rama-banesat, gati në dhjetor
08/04 14:43
Top News – Kryeminitri gënjeu/ PD-2000 testime, gënjeshtër
08/04 14:28
“Rënie e shtrimit në spitale”/ Rama në facebook: Kjo falë masave që morëm
08/04 13:18
Top News – Rama, rënia e shtrimeve/ Falë masave e rezistencës tuaj
08/04 12:29
Meta nga Shkodra: Vetëm me gjurmueshmëri do arrijmë të izolojmë shpërndarjen e CoVid-19
07/04 13:37
Covid-19, emigrantët e mbetur në kufi/ Meta nga Lezha: Të merren masa për karantinimin e tyre
07/04 11:09
Top News – Replikat Rama-Basha/ ‘Testet’ ndezin debatin mes paleve
06/04 14:07
Top News – PD – Ndalimi i qerasë ‘nxit përplasje mes shqiptarëve’!
02/04 20:57
Kriza në media/ Basha: Qeveria të lejojë shtyrjen e detyrimeve që të paguhet personeli
01/04 04:28
Top News – Pandemia e koronës/ Basha-koha të marrim përgjegjësi
31/03 14:22
Top News – Meta në Kavajë/ ‘Dhurimi i gjakut, akt human’
31/03 14:21
Top News – Shkarkimi i Metës/ Komisioni hetimor shtyn afatin
31/03 13:58
Top News – Rama për ‘La Stampa’/ ‘Goditi imagjinatën Italiane’
30/03 13:06
Basha: Të mbyllen për të paktën 4 javë fasoneritë, call center dhe fabrikat e mëdha
28/03 04:16