Kur të vjedhin identitetin online! – Ora e Tiranës
21/10/2019 19:00

Përtej avantazheve, epoka e internetit ka sjellë edhe një sërë problemesh, që kanë të bëjnë kryesisht me privatësinë apo ruajten e imazhit të përdoruesve. Vjedhja e llogarive, e fotove, hapja e adresave në emër të dikujt tjetër apo mashtrimet online, njihen si krime kibernetike. Të dhënat e Policisë së Tiranës, flasin për rreth 50 vepra që lidhen me krimin kibernetik vetëm gjatë këtij viti. Shifra mund të jetë shumë më e lartë, pasi jo të gjithë i raportojnë këto akte. Sot, në “Ora e Tiranës” do të flasim pikërisht mbi këtë problematikë, me qytetarë dhe ekspertë.

Tirana apo Prishtina? Dhe të pathënat e “She’s on Top” nga Argjira & Graciano – Ora e Tiranës
10/07 19:00
Dyndja e shqiptarëve në dyert e ambasadave, në veprën e skulptorit të njohur – Ora e Tiranës
08/07 18:43
Frika nga Covid-19, a i zbatojnë masat qytetarët? – Ora e Tiranës
06/07 19:15
Covid-19, nga bizneset tek urbanët, a po zbatohen masat? – Ora e Tiranës
06/07 19:00
Si u festua në Farkë, me ushqime bio, muzikë dhe sport – Ora e Tiranës
03/07 19:00
Makinat elektrike, çfarë po ndodh në kryeqytet? – Ora e Tiranës
01/07 19:00
Arben Derhemi në sfidë; a i njeh këto shprehje të vjetra? – Ora e Tiranës
29/06 19:09
Arben Derhemi, një rrëfim ndryshe për Tironën dhe tironsit – Ora e Tiranës
29/06 19:00
Armina Mevlani, flet për herë të parë për ditëlindjen, dhuratën e Shkëlzenit & dasmën
26/06 19:00
Festivali i Akuarelit, një terapi ngjyrash në kohë pandemie! – Ora e Tiranës
24/06 19:00
Amerikani i famshëm i TikTok, që bën byrek dhe i tregon botës ‘veset’ shqiptare! – Ora e Tiranës
22/06 18:55
A do të pushoni këtë verë dhe ku? Ja si përgjigjen shqiptarët! – Ora e Tiranës
19/06 19:15
Ku të pushosh? “Eja në shtëpinë tënde”, propozon këto destinacione shqiptare! – Ora e Tiranës
19/06 19:00
Gjimnazistët më të mirë në kërcim, këngë dhe instrumente, nën ‘ethet’ e finales! – Ora e Tiranës
17/06 18:29
Zbuloni shtëpinë e pabanuar, të mbushur me grafitti! – Ora e Tiranës
15/06 19:01
Matura, ç’po ndodh? QSHA u përgjigjet pyetjeve të maturantëve! – Ora e Tiranës
12/06 19:00
Xhamia e Namazgjasë drejt përfundimit, ja si duket! – Ora e Tiranës
10/06 19:00
Koleksioni i rrallë i kartëmonedhave shqiptare – Ora e Tiranës
08/06 19:00
Lule në ballkon dhe korsi biçikletash, ja nismat në mbrojtje të mjedisit! – Ora e Tiranës
05/06 18:31
VOX POP/ Si sillen shqiptarët me mjedisin? – Ora e Tiranës
05/06 18:28