Kufiri i kontrabandës/ Mallrat nga Serbia hyjnë ilegalisht në Kosovë
21/11/2019 16:11

Pesë kilometërshi i vijës kufitare që ndan Kosovën nga Serbia në veri të vendit ka qenë zonë kritike në këtë periudhë një vjeçare të vendosjes së masës mbrojtëse 100 për qind ndaj produkteve serbe dhe boshnjake.

OEA: Bizneset në Kosovë kërkojnë trajtim emergjent të korrupsionit
09/12 19:54
Veseli niset drejt Hagës/ Kreu i PDK u thirr nga prokuroria për krimet e luftës
09/12 16:13
Pa marrëveshje me LDK/ Kurti: Shkojmë në zgjedhje
08/12 20:18
Kthehen të strehuarit në Kosovë/ Haradinaj: Janë mbi 1300 persona që erdhën pas tërmetit
08/12 20:06
Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje
08/12 12:56
Kosova bojkoton Nobelin/ Çmimin do e marrë adhuruesi i Miloshevicit
07/12 16:41
Thaçi në Berlin: BE-ja me standarde të dyfishta
06/12 19:37
Meta, vlerësim për Forcat e Sigurisë së Kosovës: Shqipëria s’mbeti e vetme, ishit aty vëllazërisht
04/12 15:18
Haradinaj: Ka një kontribut vullnetar për t’i ardhur në ndihmë qeverisë
04/12 09:03
Foshnjat e tërmetit/ Në Prizren dhe Pejë lindin nënat nga Durrësi
03/12 20:02
Në shtëpinë e dy vëllezërve/ Kosovë, humbën jetën nga tërmeti. Babai: Në Durrës ishin për punë
30/11 19:28
Tërmeti/ Të prekurit të strehuar në Kosovë, institucionet nuk kanë shifra
30/11 15:14
Nevoja për psikologë e mjekë/ Ambasadori i Kosovës: Mund të dërgojmë njerëz edhe në spitalet e Prishtinës
29/11 13:19
Ajri i ndotur në Kosovë/ Ndotësit kryesorë, termocentralet pranë Prishtinës
25/11 20:33
Prishtinës i shtohen edhe tri minibiblioteka
25/11 17:53
Liberalizimi i vizave, Haradinaj këmbëngul te “dhjetori”
25/11 17:07
“Bëhu Babadimri”/ Më 15 dhjetor maratona e festës për bamirësi
25/11 16:40
Lista serbe jashtë qeverisë, por kushtetuta kërkon përfaqësimin e komuniteteve
25/11 13:32
Prishtina, varrezë makinash/ Mbi 1500 mjete të braktisura nëpër rrugë
24/11 21:04
Përfundon rinumërimi në Kosovë, të hënën shpallen. I hapet rruga qeverisë
24/11 20:42